گزارش جلسه آموزش مجازی لژیون دهم روز چهار شنبه مورخ سوم اردیبهشت ماه 1399
چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 ساعت 09:12 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر مجتبی | ( نظرات ) جلسه هفتم  از دور دوم سری کارگاه های آموزش مجازی مسافران کنگره 60 لژیون دهم نمایندگی دهخدا قزوین ، با دستور جلسه   " الهام از ماه مبارک رمضان"   در روز چهار شنبه موزخ 99/02/03

 با استادی راهنمای محترم لژیون مسافر آقا رسول ، نگهبانی مسافر سعید 

و دبیری  مسافر مجتبی ، راس ساعت 19 آغاز گردید   

سلام دوستان رسول هستم، کمک راهنمای یک مسافر؛

رمضان سال 1417 هجری قمری برابر با بهمن‌ماه سال 1375 شمسی و فوریه 1996 میلادی، مهندس حسین دژاکام که در آن زمان  مصرف‌کننده مواد مخدر بود در فضایی ناامیدانه از ترک یا درمان اعتیاد خود، تصمیم گرفت روزه بگیرد.

او در آن موقع روزانه 5 گرم تریاک به‌صورت خوراکی در وعده‌های نامنظم مصرف می‌کرد. شروع ماه مبارک رمضان و روزه گرفتن باعث شد تا  دو وعده از وعده‌های مصرفی خود را تثبیت و منظم کند. سحر و افطار. او تصمیم نداشت که در زمان روزه‌داری مواد مصرف نکند، زیرا برای یک مصرف‌کننده چنین امکانی وجود ندارد. او امید داشت که خداوند روزه او را در این شرایط نابسامان قبول کند.

بعد از تثبیت دو وعده از وعده‌های روزانه و احساس موفقیتی که از تثبیت این دو وعده به وجود آمد، باعث شد تا  دیگر وعده‌های مصرفی خود را تثبیت و منظم کند. این اقدام جرقه‌ای از موفقیت و بسان نور شمعی  در یک تاریکی عظیم بود که کورسویی از امید را در دل او به وجود آورد تا این راه را ادامه دهد. تصمیمی برای ترک یا درمان نداشت، زیرا روش‌های متداول و حتی پیشرفته آن زمان برای ترک و درمان را بکار گرفته بود و نه‌تنها نتیجه‌ای عایدش نشده بود بلکه او را در وضعیت بدتری قرار داده بود؛ به همین دلیل ایمانی به ترک و درمان اعتیاد نداشت.

او فقط تصمیم داشت موفقیت‌های کوچکی که در ماه رمضان به دست آورده بود را از دست ندهد. در اقدام بعدی، زمانی که متوجه شد توانسته است وعده‌های نامشخص و نامنظم خود را تثبیت کند و به عبارتی زمان و مقدار مصرف خود را مشخص نماید، سعی کرد مقداری از مواد مصرفی خود را نیز کم کند. این حرکت‌ها ادامه یافت تا اینکه متوجه شد راهی را که آغاز نموده می‌تواند با جدیت ادامه دهد. راهنمایی‌های اساتید کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر نیز در این مقطع رنگ و بوی دیگری گرفت و به شکل مشخص به او گفتند که این راه را باید ادامه دهد و این نوایی روح‌بخش و احیاکننده بود که در کالبد یخ‌زده او می‌دمید و اینجا بود که زمان آبستن تحولی عظیم در پزشکی اعتیاد و درمان بیماری اعتیاد گردید. این زمان، زمان آزمایش متد و روشی جدید برای درمان اعتیاد بود که حتی اساتید او نیز از نتیجه آن به‌صورت قطعی اطلاع نداشتند. متدی که امروزه ما آن را تحت عنوان متد D.S.T می‌شناسیم.

او همزمان با این اقدامات، تصمیم گرفت تجربیات روزانه و لحظه‌ای خود را در اجرای این روش به رشته تحریر درآورد و این دست‌نوشته‌ها می‌رفت تا در آینده بزرگ‌ترین کتاب راهنمای درمان اعتیاد در جهان را به وجود آوردپس از 11 ماه از این آغاز مبارک، سرانجام در 15 آذرماه 76 درست پس از 11 ماه، او موفق شد تا به‌طور کامل مصرف تریاک را قطع کند و به درمان و رهایی برسد.

آنچه که امروز از موجودیت کنگره 60 می‌بینیم، همه و همه دستاوردهای آن حرکت بود که در ماه مبارک رمضان شکل گرفت. رمضان بستری است که کنگره 60 در آن متولد شد. رمضان نوری است که راه را مشخص کرد و به همین دلیل، این ماه در کنگره 60 اهمیت زیادی دارد.

در کنگره 60 ، رمضان یک جشن محسوب می‌شود، فرصتی است برای احیای دوباره هم در صور آشکار و هم در صور پنهان.

متد D.S.T ارتباط تنگاتنگ و شباهت بسیاری با روزه دارد. در ماه مبارک، ما در ساعاتی از شبانه‌روز از خوردن و آشامیدن خودداری می‌نماییم و در ساعاتی از خوراکی‌ها استفاده می‌کنیم. در متد D.S.T نیز داروی OT در سه وعده از شبانه‌روز به مقدار مساوی در سه وعده، یعنی به‌صورت TDS مصرف می‌شود و شخص نمی‌تواند بیش از این و یا کمتر از این، دارو استفاده نماید.

در ماه مبارک ما سعی می‌کنیم از ضد ارزش‌ها چه در کلام و چه در رفتار و چه در افکار و اندیشه پرهیز نماییم. در متد D.S.T نیز شخصی که تحت درمان و آموزش‌های کنگره 60 قرار دارد، هم در کلام و هم در رفتار و هم در افکار و اندیشه از افکار منفی پرهیز می‌نمایدمتد D.S.T در صور آشکار ، احیاکننده قطعی سیستم ایکس می‌باشد و روزه و رمضان نیز به‌صورت قطعی احیاکننده سیستم ایکس می‌باشد

متد D.S.T به‌ نوعی، پرورش و تربیت نفس نیز هست  ؛       

در درمان اعتیاد در کنگره 60 یکی از مهم‌ترین چیزهایی که یاد می‌گیریم گفتن نه  در مقابل خواسته‌های نامعقول نفس آن‌هم نه به‌یک‌باره و سقوط آزاد بلکه به‌آرامی و به‌صورت تدریجی است . در پروسه درمان اعتیاد خوراک نفس داده می‌شود و به‌آرامی تربیت می‌شود و از خوراک آن کاسته می‌شود تا به صفر برسد.

در روزه نیز ما یاد می‌گیریم که به خواسته‌های نفس نه بگوییم و این نه گفتن را تمرین کنیم.

حتماً دیده‌اید بعضی‌ها چقدر نقطه تحملشان در برابر خوراکی‌ها و مواد غذایی پایین است. همین‌که خوراکی می‌بینند حمله‌ور می‌شوند و نمی‌توانند چند دقیقه سر سفره منتظر بمانند. این‌ها نشانه‌های ضعف و پایین بودن نقطه تحمل است در برابر خواسته‌ها.

اما در رمضان، روزه باعث بالا رفتن نقطه تحمل در این زمینه‌ها و دیگر زمینه‌ها می‌شود؛ بنابراین روزه نیز همانند متد D.S.T تربیت نفس است نه کشتن نفس.

متد D.S.T کل سیستم‌های حیاتی ما را در یازده ماه سفر چکاپ یا بازنگری می‌کند و عیوب و بیماری‌ها را برطرف می‌کند. در کنگره 60 بسیار دیده‌ایم افرادی که همزمان با درمان اعتیاد بیماری‌های دیگری نیز داشته‌اند که درمان شده است. از نازایی و نارسایی کلیه و کبد و دیگر اعضا گرفته تا بی‌نظمی ضربان قلب و ضعف سیستم گوارش و مشکلات روده‌ای. از بیماری سرع تا بیماری‌های ضعف سیستم ایمنی.در متد D.S.Tاغلب این مشکلات و بیماری‌ها برطرف می‌شود و درمان می‌شود.

و اما برای سفر اولی‌ها ببینیم کنگره 60 چه می‌گوید :

دیدگاه کنگره 60 به این صورت است که دوستان سفر اولی خوب است روزه‌بگیرند اما مشروط به اینکه در برنامه درمان و TDS آن‌ها اختلالی وارد نشود؛ یعنی هر سه وعده TDS خود را به‌صورت منظم و طبق برنامه ادامه دهند. اما اگر قرار باشد به خاطر روزه در TDS و وعده‌های آن‌ها بی‌نظمی به وجود بیاید و آن‌ها را جابجا کنند یا کم‌وزیاد کنند این روزه برای آن‌ها زیان سنگیی به دنبال دارد و آن خراب شدن سفر اول است که موارد بسیاری از آن در کنگره 60 مشاهده‌شده است.

در استفتایی که از مراجع تقلید نیز صورت گرفته، مصرف دارو برای بیماران تحت درمان اعتیاد جایز شمرده‌شده است و می‌توانند روه باشند و داروی خود را نیز در ساعت مقرر مصرف کنندممکن است کسانی باشند که به هر دلیل نخواهند و یا نتوانند روزه کامل بگیرند. کنگره 60 برای این عده نیز معتقد است که اگر نمی‌خواهند روزه کامل بگیرند حداقل چندساعتی را روزه باشند و به عبارتی روزه درصدی بگیرند  تا حس این ماه مبارک راکمی درک کنیم. نباید کاملاً بی‌تفاوت باشیم؛ زیرا مطمئناً نتیجه این بی‌تفاوتی حال خرابی خواهد بود.

ماه مبارک رمضان در کنگره 60 حال و هوایی دیگر دارد. گویی به اصل خویش بازگشته‌ایم. گویی در کنار مادر هستیم. رمضان در کنگره 60 بسیار لذت‌بخش است با افطاری‌های مخصوص خود که در هیچ کجا پیدا نمی‌شود. از سادگی و از خوشمزگی. افطارهای کنگره 60 غذاهایی ساده هستند اما با یک دنیا عشق و محبت و سلامتی که برای ما در رمضان نعمت الهی است. آری رمضان ضیافت الهی است، نشستن سر سفره باری‌تعالی آن‌هم به‌صورت مستقیم.

خوشا به سعادت کسانی که آن را درک کرده‌اند و یا برای اولین بار امسال درک می‌نمایند.

رمضان یعنی سوختن یعنی روز سخت گرم شد.رمضان تجدید حیات در حیات است آنگاه‌که فرمان خداوند اجرا می‌شود.

تفاوت بین روزه و متد DST در این است که شخص در وقت سحر می‌تواند، هر نوع غذایی به هر میزانی که دوست دارد، میل کند و از وقت افطار تا سحر هم همین‌طور است، اما یک سفر اولی در طول روز فقط سه وعده از شربت OT مصرف می‌کند، آن‌هم به میزان مشخص. استاد امین در سی دی بخشش می‌گوید: سیستم شبه افیونی یک دستگاه است و چون خیلی پیچیده است، به آن سیستم ایکس میگوییم. همان‌طوری که هر دستگاهی بعد از یک سال کار کردن، راندمانش افت می‌کند، سیستم ایکس هم هرروز که می‌گذرد، راندمان و عملکردش افت می‌کند. به همین دلیل خداوند برای نگهداری از سیستم شبه افیونی انسان دوتا نسخه پیچیده که یکی بر اساس مکانیسم باسیم یعنی خوراکی و از جنس ماده و دیگری بی‌سشیم یعنی از جنس افکار و اندیشه است.

در مکانیسم باسیم خداوند روزه را قرار داده که در سال یک ماه انجام می‌شود، برای بازسازی و احیا شبه افیونی بدن و برای بی‌سیم، نماز را قرارداد که با حس و افکار سروکار دارد و انسان با نماز و عبادت افکار و اندیشه‌اش آزاد می‌شود. پس روزه و عبادت چیزی به‌عنوان مواخذه و گناه نیست، بلکه فرصتی است برای بازسازی شبه افیونی بدن و لذت بردن از زندگی.

رمضان، ماه ضیافت الهی است و کنگره 60 حال و هوایی دیگر دارد. گویی به اصل خویش بازگشته‌ایم. رمضان در کنگره 60 بسیار لذت‌بخش است با افطاری‌های مخصوص خود که در هیچ کجا پیدا نمی‌شود. افطارهای کنگره 60 غذاهایی ساده هستند، اما با یک دنیا عشق و محبت.

تندرست و پایدار باشید _ مسافر رسول صفری ( کمک راهنمای لژیون دهم نمایندگی دهخدا قزوین)


خدمتگزار سایت دهخدا قزوین :

مسافر مجتبی ( لژیون دهم)


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 6 اردیبهشت 1399 08:28 ب.ظ
استادعزیزاقارسول ممنون ازمطالب مفیدشما ...خداقوت خدمت گروه سایت ومرزبانان واقاموسی عزیز
مرتضی لژیون ۱۰ شنبه 6 اردیبهشت 1399 02:58 ب.ظ
سلام دوستان مرتضی هستم یک مسافر از استاد وراهنمای محترم همچنین نگهبان ودبیر زحمتکش که جلسات مجازی را بخوبی برگزار میکنند سپاسگزارم باآرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز
مسافر مجتبی لژیون دهم نمایندگی دهخدا قزوین پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 01:00 ب.ظ
باعرض سلام ؛ بسیار ممنون و سپاسگذارم از راهنمای محترم لژیون دهم آقا رسول عزیز که شبانه روز در جهت درمان اعضی لژیون حقیقتا جهاد می کنند و مایه افتخار و سربلندی ما هستند.دست ایشونو می بوسم و به نمایندگی از جمع اعضای لژیون اعلام میکنم که ما حقیقتا تابع و فرمانبردار ایشون هستیم و خواهیم بود.
رضا پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 12:10 ق.ظ
سلام دوستان رضا هستم یک مسافر.خدا قوت و خسته نباشید میگم خدمت تمام دوستان عزیزمون در نمایندگی دهخدا که تلاش شبانه روزی دارن برای خدمت به خودشون و خدمت به خلق خدا. میخواستم از آقا رسول عزیز، راهنمای محترم لژیون دهم قدردانی کنم. ممنونم که حالمونو خوب میکنید و ازین بابت شاکر خداوندم. در پناه حق
مسافر سعید. لژیون دهم. نمایندگی دهخدا چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 11:25 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت راهنمای عزیزم اقا رسول. مطالب بیان شده بسیار زیبا و کامل میباشد. ممنون از اقا مجتبی هم لژیونی گرامی خدمتگزار سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات