گزارش جلسه عمومی مسافران و هم سفران پنج شنبه _ نمایندگی دهخدا
پنجشنبه 24 بهمن 1398 ساعت 08:50 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )


جلسه "پنجم" از دوره "هشتمسری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 

نمایندگی دهخدا ؛ روز پنچشنبه مورخ  98/11/24  

با دستور جلسه :  وادی ششم و تاثیر آن روی من 

 با استادی دیدبان محمد صادق صداقت

نگهبانی مسافر ابوالفضل و دبیری  مسافر روح اله رأس ساعت  17:00  آغاز به کار نمود

 در ادامه جلسه ؛  مراسم جشن پنج سال رهایی مسافر حسین 

با سرور و شادمانی فراوان برگزار گردید

خلاصه سخنان استاد:

استاد جلسه، دیدبان انضباطی کنگره 60، جناب آقای محمدصادق صداقت ضمن ابراز خرسندی از اینکه برای دومین بار است که در طول سال جاری در نمایندگی دهخدا حضور یافتند، آرزو کردند که جلسه پربار و پرانرژی را در کنار سایر اعضا برگزار نمایند و همه عزیزان از حضور در جلسه انرژی لازم را بگیرند. 

ایشان در مورد دستور جلسه هفتگی که وادی ششم است بابیان اینکه حکم عقل زمانی اتفاق می‌افتد که ما دانش کافی در مورد یک موضوع را داشته باشیم عنوان نمودند: درباره به رسمیت شناختن حکم عقل به‌عنوان فرمانروای بزرگ در شهر وجودی زیاد شنیده‌ایم و باید بیشتر در مورد آن فکر کنیم ولی آیا هر حکمی حکم عقل است و چرا عنوان وادی می‌گوید: در قالب فرمانروای بزرگ؟ چرا نمی‌گوید حکم عقل؟

ایشان در ادامه تأکید کردند: همان‌طور که گفته شد حکم عقل زمانی اتفاق می‌افتد که آگاهی لازم در مورد یک موضوع را داشته باشیم به‌طور مثال: عقل من در مورد خودکار دانش کافی را دارد و به من حکم می‌کند که این خودکار برای نوشتن است هرچند که درگذشته ما مصرف‌کنندگان مواد مخدر از خودکار برای کار دیگری هم استفاده می‌کردیم پس با اطمینان خاطر و اعتمادبه‌نفس از این خودکار برای نوشتن استفاده می‌کنم و هر کس که از من در مورد این خودکار پرسید به‌طور صریح و بدون هیچ‌گونه تردیدی میگویم که برای نوشتن است چرا؟ چون عقل من حکم می‌کند.

دیدبان کنگره 60 تصریح کردند: حال این سؤال پیش میاید که چگونه می‌توان حکم عقل را در قالب فرمانروای بزرگ اجرا کرد و تمیز دادن ندای عقل و سایر صداهای درونی به چه صورت اتفاق می‌افتد؟ یادمان نرود که ما شهر عظیمی داریم به نام شهر وجودی. فرمانروای بزرگ باید خودش هم بزرگ باشد و به‌گونه‌ای باید این حکم را اجرا کرد که مو لای درزش نرود. اگر بخواهیم یک نمونه از این فرمانروایی را ذکر کنیم تصویرسازی گل رهایی برای مسافران سفر اولی است. ره‌جویان زیادی را دیده‌ام که با ورود به کنگره 60، به من گفته‌اند که ما تصویر گل رهایی را در ذهن خودساخته‌ایم و مطمئناً این افراد بدون شک می‌توانند به سفر دوم برسند و در مقابل مع الاسف باید بگویم کسانی هستند که ناامید می‌آیند و میگویند نمی‌شود. درصورتی‌که من باید محکم‌تر قدم بردارم و از مسیر خارج نشوم. باید بدانیم که هستی ما را امتحان می‌کند و من هم باید این امتحان را پس بدهم.

. مسافر محمدصادق صداقت در مورد قسمت دوم دستور جلسه که تولد 5 سال رهایی مسافر حسین است اظهار داشتند:

من این روز را به حسین  عزیز و خانواده محترمشان، راهنمای هم‌سفرشان، اعضای لژیون که از تهران تشریف آوردند، ایجنت محترم و همه اعضا نمایندگی دهخدا تبریک میگویم و امیدوارم که روزبه‌روز پیشرفت داشته باشید.

حسین زمانی که برای اولین بار وارد لژیون من شد، با همه دعوا داشت و همه را دشمن خود می‌دانست و فکر می‌کرد که عالم و آدم سر او را کلاه گذاشته‌اند و البته این طبیعی است. راهنما در ابتدای کار ره‌جوی خود را آنالیز می‌کند تا متوجه شود که به قولی ره‌جویش چه شخصیتی دارد و چگونه باید با او برخورد کرد. حسین نمی‌دانست که مقصر خود اوست اما رفته‌رفته به این آگاهی رسید که باید خودش را درمان کند و نگرش خود را تغییر دهد. در جایگاه‌های مختلف خدمت کرد و اینکه امروز توانسته است به صلابت برسد نتیجه تلاش‌های خودش است.

دیدبان انضباطی کنگره 60، در پایان با تبریک این روزبه بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام و سرکار خانم آنی و همچنین راهنمایان خود، آقایان سلامی، ترابخانی و امین دژاکام آرزو کردند که مسافر حسین همچنان به تعالی و پیشرفت ادامه دهند.

 

اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. با 18 سال تخریب وارد کنگره شدم، آخرین انتی ایکس تریاک، مدت 12 ماه و 20 روز سفر کردم، با روش DSTو داروی OT، به راهنمایی راهنمای محترم آقای محمدصادق صداقت، ورزش در کنگره، فوتسال، رهایی از مواد، 5 سال و 3 ماه و 24 روز و رهایی از نیکوتین، 4 سال و 11 ماه و 24 روز.

 

آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم که در ایران و استان قزوین هر کسی که درگیر بیماری اعتیاد است به کنگره بیاید و از بند اعتیاد رها شود.


سخنان مسافر:

خیلی خوشحالم که در این جایگاه قرارگرفته‌ام و آرزو می‌کنم که همه عزیزانی که به این جایگاه نرسیده‌اند بتوانند روزی آن را تجربه کنند و بدانند که لذت بسیار خوبی دارد. از بنیان کنگره 60، جناب آقای مهندس دژاکام سپاسگزارم که این بستر را فراهم نمودند که من و امثال من رها شویم و از زندگی خود لذت ببریم و جایگاه‌های خوب زندگی را تجربه نماییم. از سرکار خانم انی و همه دیدبانان محترم که روزبه‌روز به پیشرفت کنگره کمک کرده‌اند و البته راهنمای خوبم جناب آقای صداقت، دیدبان محترم که به من کمک کرد و همه شما عزیزانی که از تهران تشریف آوردید و تمامی اعضا نمایندگی دهخدا و ایجنت محترم.همچنین از علی آقا که من را در لژیون خودپذیرا شدند و اجازه دادند تا در کنارشان باشم و آموزش بگیرم سپاسگزارم .

چرا در کنگره تولد می‌گیرند؟ به نظر من برای این است که من یادم باشد که کجا بودم و از کجا به کجا رسیده‌ام. باید آموزش‌هایم را بیشتر کنم تا به آرامش برسم. ما در دعای کنگره می‌خوانیم که به‌جایی برسیم که ازآنجا انشعاب یافته‌ایم.

در دوران سفر اولم، یادم هست که از مسافری شنیدیم که می‌گفت: خدا را شکر که اعتیاد پیدا کردم تا وارد کنگره 60 شوم و آن را درمان کنم. من پوزخند تلخی زدم ولی الآن می‌بینم که این موضوع برای من کاملاً مصداق دارد و از اینکه اعتیاد پیدا کردم و خداوند به من لطف کرد که کنگره را پیدا کنم شاکرم. هرکسی نمی‌تواند وارد کنگره شود. روزی از راهنمایم، جناب آقای صداقت، پرسیدم که چگونه شد که من راه کنگره را پیدا کردم؟ ایشان در پاسخ گفتند: ببین که یک‌زمانی چه خدمتی کرده‌ای که حضور در کنگره و رهایی تاوان و اجر آن کار بوده است.

من امروز حال خوشی دارم چرا؟ چون در کنار عزیزانی هستم که کمک کردند و تلاش کردند که این حال خوش را داشته باشم.

در پایان آرزو می‌کنم که رابطه‌ام با کنگره قطع نشود و ارزش این جایگاه را بدانم و موفق باشم. ممنونم از اینکه به صحبت‌های من گوش فرا دادید.

سخنان کمک راهنمای هم‌سفر سرکار خانم فرنگیس:

خیلی خوشحالم که در کنار شما عزیزان هستم. خدا را شکر می‌کنم که نمایندگی‌های قزوین گسترش پیداکرده است و امیدوارم که بازدهی خوبی هم داشته باشد.من این روز قشنگ را به آقای مهندس دژاکام، سرکار خانم آنی و خانواده محترمشان تبریک میگویم و به

 همه شما عزیزان که در اینجا حضور دارید بخصوص هم‌سفران گرامی.

در وادی هفتم می‌خوانیم که رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است: یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماید. خداوند را شکر می‌کنم برای یافتن راه و اینکه در مسیر کنگره قرارگرفته‌ایم؛ اما اینکه من چه برداشتی داشته باشم و چه آموزش‌هایی بگیرم خیلی ارزشمند است. خانم فاطمه از ره‌جویانی بودند که عشق به خدمت داشتند و در ابتدای ورودشان به کنگره این علاقه را در ایشان می‌دیدم. همه ما هم‌سفران مشکلاتی داریم و هیچ‌کدام از این موضوع مستثنا نیستیم و به‌مرور می‌فهمیم که حال خودمان از حال مسافران بهتر نیست. خانم فاطمه هم از این موضوع مستثنا نبودند؛ اما آنچه ایشان را از دیگران مجزا می‌کرد فرمان‌برداری ایشان بود و باعث شد که در کنگره بمانند و جایگاه‌های خدمتی را تجربه کنند.

انسان آفریده‌شده است برای اینکه خدمت کند و آموزش بگیرد و به نظر من کنگره 60 بهترین جایی است که کمک می‌کند ما بتوانیم به این دو مقوله بپردازیم و باید بدانیم که خداوند توفیق خدمت به بندگانش را به هرکسی عطا نمی‌کند. خداوند خیلی به من لطف داشته است. به‌نوبه خودم سپاسگزار خداوند هستم. مسافر من هم حال خرابی داشت و حدود 23 سال تخریب داشتیم؛ اما الآن از ایشان سپاسگزار هستم که باعث شد من در کنگره باشم و خدمت کنم و آموزش بگیرم.

امیدوارم که خانم فاطمه بعدازاین هم خدمت‌گزار خوبی باشند و ره‌جوهای خوبی را به کنگره تحویل بدهند.

سخنان هم‌سفر مسافر:

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم‌سفر.

خدا را شکر که توفیق حاصل شد که یک‌بار دیگر دورهم جمع‌شویم و از همه سپاسگزارم. از آقای مهندس، خانواده محترمشان که این خوان گسترده نعمت را برای همه فراهم نمودند تا هر یک تمتعی برگیریم و همچنین از آقای صداقت که قدم رنجه فرمودند و باوجود مشغله بسیار زیاد تشریف آوردند و البته سرکار خانم افشار راهنمای عزیزم که همیشه بر من منت دارند و از راه دور تشریف آوردند هر چیزی که دارم از ایشان است.

حسین حال بسیار خرابی داشت. زمانی که من وارد کنگره شدم، خانم فرنگیس هم مرزبان بودند و هم لژیون داشتند. من در ان زمان مشکلات خاص خودم را داشتم. پسر عزیزم، در آسایشگاه بود و به‌واسطه این موضوع بیمار شد. من برای سروسامان دادن به این موضوع قریب به 50 روزی از کنگره دور بودم و مجدداً برگشتم. مشکلاتم را به ایشان گفتم ولی از آن لحظه خواستم و سفرم را شروع کردم و سعی کردم که فرمان‌بردار باشم و تمام تلاش خودم را کردم.

حسین نامش برادر است اما بعد از پدر محکم‌ترین تکیه‌گاه یک خواهر است.من و حسن از بچگی باهم خیلی رفیق بودیم . یار و غمخوار هم بودیم و خیلی سختی کشیدم.من به خاطر شغل همسرم ناچار شدم که به قزوین مهاجرت کنم و از حسین دور شدم.حسین شخصیت مهربان و دلسوزی دارد. در ابتدا من باور نمی‌کردم که حسین مصرف‌کننده شده است. چون خیلی مأخوذبه‌حیا بود و حتی سیگار هم در دستش ندیده بودم. 3 سال آخر دوران مصرفش خیلی درگیر شد. یک روزبه من زنگ زد و گفت فاطمه دارم می‌روم کنگره 60. کسی او را باور نمی‌کرد اما من باورش کردم و زمانی که به حسین رسیدم داشت گل رهایی را از دستان آقای صداقت می‌گرفت. به من گفت: هم‌سفرم می‌شوی؟ من نمی‌دانستم کنگره 60 چیست و چه مکانی است. شال سفید را در روز رهایی حسین به سر انداختم ولی گیج و منگ بودم. اعتیاد حسین باعث شد که وارد کنگره 60 شوم و از این بابت خداوند را سپاس‌گزارم. در پایان از همه شما عزیزان که در جشن ما شرکت کردید و همچنین اسیستانت محترم شعبه سرکار خانم مرضیه سپاسگزارم.

 

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جلسات عمومی-پنجشنبه، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرحمیدمهدوی لژیون علی اقا یکشنبه 27 بهمن 1398 09:54 ب.ظ
حسین عزیزتولدازادمردیت مبارک انشاالاه درجایگاه کمک راهنمایی وتبریک به همسفرمحترمتان
حسین ملایی جمعه 25 بهمن 1398 05:55 ب.ظ
ضمن سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی خدمتگذاران کنگره الخصوص،عزیزانی که درسایت با زحمات بیدریغ و کامل خود کلیه اتفاقات خوب وزیبای کنگره رااطلاع رسانی میکنند،از تمام عزیزانی که درجشن پنج سال رهایی من وهمسفرم شرکت کردید بی نهایت سپاسگزارم،امیدوارم این روزهای،قشنگ برای همه دوستانی که تجربه اش نکردن اتفاق بیفتد
همسفراعظم ل:3دهخدا جمعه 25 بهمن 1398 01:04 ق.ظ
روزپرانرژی بود.تبریک خدمت حسین اقاوخانم فاطمه عزیزامیدوارم همیشه موفق پیروزباشند
مسافر مجتبی لژیون دهم نمایندگی دهخدا قزوین پنجشنبه 24 بهمن 1398 09:57 ب.ظ
باسلام
بسیار روز خوب و جشن باشسکوهی بود از یخنان ارزشمند ذیذه بان محترم جناب آقای صئاقت بهره فراوننی بردم و امیدوارم همگی بتوانیم آنها را در زندگیمان کاربردی نماییم. به حسین آقا و همسفر محترمشان هم تبریک و آرزوی توفیق و تندرستی برایشان را دارم
از خدمتگزاران لایق سایت و بویژه کمک راهنمای محترم علی آقا بیدلی نیز تشکر فراوان بعمل می آورم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic