گزارش کارگاه آموزشی جلسات عمومی پنج شنبه نمایندگی دهخدا
پنجشنبه 5 دی 1398 ساعت 10:28 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر محسن | ( نظرات )جلسه "سیزدهم" از دوره "هفتم" سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 

نمایندگی دهخدا ؛ روز پنج شنبه مورخ  98/10/05  

با دستور جلسه :   ازدواج "   

با استادی کمک راهنما مسافر موسی نگهبانی مسافر محمد و دبیری  مسافر ابوالفضل 

رأس ساعت  17:00  آغاز به کار نمود.

و در ادامه جلسه امروز ؛  مراسم جشن یک سال رهایی  مسافر امیر 

(رهجوی کمک راهنما آقا موسی ؛ لژیون یکم)، 

با سرور و شادمانی فراوان برگزار گردید
خلاصه سخنان استاد :

به نام قدرت مطلق " الله "

سلام دوستان موسی هستم یک مسافر

از نگهبان محترم جلسه تشکر می کنم که به بنده این فرصت را دادند تا یک بار دیگر در این جایگاه قرار بگیرم و آن را تجربه نمایم تا در کنار شما دوستان آموزش بگیرم و به خودم خدمت نمایم.

دستور جلسه امروز از دو بخش تشکیل می گردد که ؛ بخش اول آن در خصوص " ازدواج " و بخش دوم جلسه امروز به " تولد یک سال رهایی مسافر امیر " اختصاص می یابد.

در بحث بسیار مهم و پر اهمیت ازدواج که دستور جلسه امروزمان است و لازمه آن دستیابی به یک نگرش صحیح و درستی از جهان بینی در افراد می باشد.  در دیدگاه کنگره 60 ؛ ازدواج از به هم پیوستن یک زوج خانم و آقا بوجود می آید که هر یک از آن ها به تنهایی صد درصد تمامی شراکت زندگی و مسئولیت ها و تمامی وظایف محوله را بر عهده خواهند داشت و اینگونه نیست که هر یک تنها پنجاه درصد سهم از زندگی مشترک داشته باشد بلکه هر یک از زوجین باید خود را به تنهایی مسئول و جوابگوی صددرصدی تمامی ابعاد زندگیشان بدانند و اینگونه زندگی بر مبنای صداقت و عشق و محبت را پایه گذاری نمایند. 

در مسئله ازدواج رسیدن به تعادل و درک صحیحی از جهان بینی و نگرش در هر یک از زوجین بسیار بسیار مهم  می باشد. موضوع جهان بینی که جزو ارکان بسیار مهم و ارزشمند آموزشی در کنگره 60 می باشد ، در ابتدا لازم است بدانیم که جهان بینی آنچه که ما در کتاب ها و یا به صورت سخنانی جسته و گریخته از افراد می شنویم ، نیست؛ بلکه جهان بینی نگرش ، هدف و مسیری است که تبلور نور است که از دل تاریکی بیرون می آید و با کنار زدن جهل و ناآگاهی به اندیشه و نگرشی دست می یابیم که در پرتو آن می توانیم به تعادل لازم در زندگی دست یابیم. در کنگره 60 همانگونه که می دانیم ، مسئله درمان اعتیاد بر مبنای درمان در سه بخش و سه پایه جسم ، روان و جهان بینی متمرکز می گردد و درمان اعتیاد و رسیدن به تعادل براساس درمان دراین سه محور تعریف می شود.

در بخش درمان جسم که مسافران با سفری در مدت زمان مشخص و با داروی OT سفر اول خود را پیش می گیرند و در بخش درمان روان و جهان بینی که اصل موضوع و اساس درمان اعتیاد قرار دارد و شامل آموزش هایی است که در طی سفرهای اول و دوم وسوم افراد بصورت هدفمند و با افزایش دانش و آگاهی در افراد انجام می گیرد که در نهایت می بایست موجب بوجود آمدن تغییرات و تبدیلات بسیار واضح و روشنی در نگرش و رفتارهای فرد گردد که از جمله این آموزش ها و در سطوح مختلف آموزش می توان به موضوع ورزش شنا و فعالیت استخر در دو روز هفته و در ابتدای بامداد آن دو روز و همچنین به فعالیت های ورزش گروهی روزهای جمعه در پارک اشاره داشت که به تدریج موجبات بروز تحول و تغییرات بزرگی را در اندیشه و دیدگاه ها و نگرش افراد و مصرف کنندگان گذشته ایفا می کند و موجب افزایش دانایی و دانش و آگاهی آنها خواهد شد.

اما در بخش دوم دستور جلسه امروز ؛ که مربوط به تولد یک سال رهایی مسافر امیر از لژیون یکم نمایندگی دهخدا می باشد ، ایشان فردی منضبط و در طول سفر بسیار منطقی و آرام و حرف گوش کن بودند و ایشان یک روز به کلینیک مراجعه نمودند و گفت که من مقداری شیره بصورت خوراکی مصرف دارم و هم اکنون احساس می کنم که در کار و زندگی ام خلل و آسیب هایی وارد می گردد. ایشان علی رغم تاکید و اصرار بنده مبنی بر در جریان قرار دادن همسر و خانواده شان از موضوع اعتیادش ، در آن زمان بسیار جلوگیری و امتناع می کرد چرا که مدعی بود اگر همسرش از موضوع با خبر شود کارشان به طلاق و جدایی می کشد و در اقوام و فامیل های آن ها هیچ فرد مصرف کننده ای وجود ندارد.

امادست تقدیر موجب شد تا امیر آقا روزی در خواب تمامی ابعاد اعتیادش و موارد و مراتب آن را برای همسفرش فاش نمایدپس از آن دیگر امیر خود را به کنگره 60 سپرده و سفر را آغاز نمود و توانستند سفر اول خود را با موفقیت به اتمام برساند و در امتحانات اخیر هم در آزمون مشاورین تازه واردین پذیرفته شد و هم اکنون نیز شاهد جشن یک سال رهایی او می باشیم . 

امیدوارم که ایشان پله هالی موفقیت را یکی پس از دیگری به خوبی و با تندرستی پشت سر بگذارد و شاهد حضور ایشان در جایگاه هایی بالاتر باشیم. از تمامی شما که در این جشن شرکت نمودید تشکر و سپاسگزاری می نمایم. 

 اعلام سفر مسافر : 

سلام دوستان امیر هستم یک مسافر ؛ پس از  13  سال تخریب وارد کنگره 60 شدم ، آنتی ایکس مصرفی شیره، روش درمان DST   ، با داروی درمانی شربتOT   ، مدت 10 ماه و 20 روز  سفر کردم ، با کمک راهنمایی  آقا موسی  لژیون یکم ، ورزش در کنگره شنا ، والیبال ، هم اکنون به مدت 1 سال و  3 ماه  است که  با دستان پر مهر آقای مهندس دژاکام رها هستم و مدت 1 سال هم هست که از سیگار رها و آزاد هستم.

 

آرزوی مسافر : 

یک آرزو دارم و آن هم این است که آرزو می کنم هر کسی که وارد کنگره می شود تا پایان عمر خویش در صلح ، صفا و آرامش زندگی کند . 

سخنان مسافر : 

سلام دوستان ، امیر  هستم یک مسافر ؛

ابتدا از آقا موسی کمک راهنمای بسیار خوبم  و همسفرم تشکر فراوان می کنم که برایم زحمات بسیار زیادی را کشیدند، همچنین از تمامی شما دوستان و همراهان عزیز که زحمت کشیدید و در جشن امروزم حضور یافتید نیز کمال امتنان و قدردانی را دارم .کسانی که مصرف کننده می شوند از نظر من انسان هایی هستند که پاک و معصوم و افرادی ساده و زودباور هستند که گرفتار بیماری اعتیاد می شوند .من یک کارمند بانک بودم که در همان محل کارم حقیقتا یک کارتن خواب بودم که از محل کارم ابدا لذتی از زندگی و کارم نمی بردم و دایما در اثر سوء مصرف مواد با مشتریان دعوا و جر و بحث می کردم ، تا اینکه خدارا شکر با کنگره 60 آشنا شدم و به توسط آقا موسی به کنگره آمدم و توانستم به درمان و رهایی برسم و خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزار هستم که این راه را برای ما به توسط آقای مهندس دژاکام پایه گذاری نمود تا مصرف کنندگان بتوانند به رهایی و درمان برسند.در پایان از تمامی شما دوستان و بزرگواران که در جشن بنده شرکت فرمودید کمال تشکر و امتنان را دارم.


__خدمتگزاران سایت :

_ تصویربرداری :

 مسافر فرهاد (مجتبی)(لژیون چهارم)

 مسافر محمدرضا (لژیون یکم)

_ تایپ و انتشارمحتوا :

مسافر مجتبی (لژیون دهم)

 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جلسات عمومی-پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رهجوی حمیداقاجوادکاسپین شنبه 14 دی 1398 07:13 ب.ظ
خدا قوت به ایجنت محترم و تبریک به امیر اقا و خانواده محترمشون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو