گزارش جلسه عمومی مسافران پنجشنبه نمایندگی دهخدا
پنجشنبه 7 آذر 1398 ساعت 07:19 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر محسن | ( نظرات )


جلسه " نهم  از دوره  " هفتم "  سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی دهخدا
 در روز  پنجشنبه ، مورخ    98.09.07 

با دستور جلسه ؛   وادی سوم و تاثیر آن روی من 

 با استادی کمک راهنمای محترم مسافر علی آقا، 

نگهبانی؛ مسافر محمد و دبیری؛ مسافر ابوالفضل  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود 

و در ادامه مراسم جشن یک سال رهایی مسافر عباس 

( لژیون دوم _ رهجوی کمک راهنمای محترم مسافر علی آقا سلیمانی )

با شور و شوق فراوان برگزار گردید

 تولّدها  را جشن میگیریم 

تولّدها شبیه یکدیگر هستند ، اما در جزئیات تفاوت های عظیمی دارنذ.

 ما برای شما حرکت‌های بسیار بلند و با کاوش دقیق، پیشِ رو می‌بینیم.(استاد سیلور،کتاب 60 درجه)به نام قدرت مطلق  " الله "

خلاصه سخنان استاد جلسه :

سلام دوستان علی هستم کمک راهنمای یک مسافر ؛

قبل از هر چیز ، خدای بزرگ را شاکر سپاسگزار هستم که یک بار دیگر به من این فرصت را داد تا بتوانم این جایگاه را تجربه کنم و به خودم خدمت نمایم و همچنین در کنار یکدیگر بتوانیم آموزش بگیریم .

دستور جلسه امروز دارای دو بخش می باشد که در بخش نخست آن به موضوع " وادی سوم : باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند "  و در بخش دوم  ؛ دستور جلسه امروز  اختصاص دارد  به  موضوع " جشن یک سال رهایی مسافر عباس  ، رهجوی لژیون دوم " .

به هنگام مطالعه و بازنگری وادی سوم من به یاد یک پیام زیبا از استاد سردار می افتم که ایشان می فرمایند : " فرا انسان های بر باد رفته و در خاکسترها مدفون شده ، به صاحبان اصلی آنها پس داده نخواهد شد ، مشروط بر آنکه خودشان ، خودشان را طلب کنند ".

در این نظام خلقت خداوند ، هیچرا جز درصورت درخواست و حرکت برای بدست آوردن آن و استمرار بر حرکت در آن مسیر ، به دست نخواهیم آورد و به عبالرتی دیگر همه چیز در دستان خود من نهفته است و این تنها و تنها من هستم که با تفکر مثبت و عمل سالم در جهت بدست آوردن خواسته ام تلاش و کوشش می کنم و در نهایت آنرا بدست خواهم آورد و به قدر هر مقدار سستی و ضعف و سکونی که در این مسیر حرکت به سمت هدف و مقصد خویش دارم ، به همان اندازه از رسیدن به آن و دستیابی به حال خوش آن محروم و دور می شوم.حتی خداوند نیز تا زمانیکه خود من نخواهم مرا نجات نخواهد داد و به رهایی و درمان نخواهم رسید و تا مادامیکه هر کدام از تک تک ماها از ته دلمان اراده و خواسته ای قوی جهت درمان اعتیاد بدست نیاوردیم نتوانسته بودیم باکنگره 60 آشنا شویم و به درمان برسیم . در تاثیر این مهم لازم است عرض نمایم که اگر حتی زمانیکه من در عمق تاریک ضلالت و گمراهی ها ئ تباهی قرار گرفته باشم و او را خالصانه و جهت نجات ، صدا بزنم ، و طالب حقیقی رهایی باشم ، خداوند هیچگاه مرا تنها نخواهد گذاشت و در اوج تباهی و تاریکی ها هم اگر من خواستم ودر جهت رسیدن به آن نیزمردانه  حرکت نمودم ، او دستانم را خواهد گرفت و به سرمنزل مقصود می رساند.

در کنگره 60 ، وقتی که مسافری در جهت حرکت مسیر کنگره و به درستی حرکت می کند و برای خود راهنما انتخاب می کند ، حال اگر نحواهد به درمان برسد ، عیب و ایراد اصلی تنها از خود اوست ! چرا که در کنگره 60  ، مسیر و اهداف درمان اعتیاد و رسیدن به خودشناسی و تعادل در زندگی ، کاملا پیدا و آشکار و مسیر آن  هموار است .

در هفته آینده و در طی دستور جلسات کنگره 60 ، مراسم  مهم جشن گلریزان  را در پیش رو داریم ، که همه ما به خوبی از اهمیت و لزوم حفظ و پایبندی و مشارکت کامل و با تمام توان خودمان ، در این جشن ، کاملا دآگاه هستیم و بدرستی می دانیم که یکی از پایه های بسیار  مهم و نگهدارنده کنگره و عامل مهم در پاغیداری و قرار و تداوم مسیر حرکت درمانی و آموزشی کنگره 60 در راستای اهدافش ، مسئله پایه های مالی و لزوم استمرار و دوام آن توسط خود ما اعضای کنگره 60 می باشد. لذا در این فرصت لازم دانستم تا به دوستانی که علاقه مند هستند عرض کنم که جهت جلوگیری از حجم ترافیک مالی آن روز و به منظور کاهش این حجم ترافیک مالی ، هم به جهت تایم زمانی آن ، که بطور مثال در سال گذشته  خدمتگزاران ومربانان وایجنت و بسیاری از کمک راهنمایان محترم و مسافران دیگر تا دیر هنگام و حدود ساعت 12 شب  در محل شعبه حضور داشتند تا همگان بتوانند در این امر خطیر و عمل سالم مشارکت کامل و درستی داشته باشند و نسبت به هیچ کسی اجحاف حقی صورت نگیرد) ؟، و از سویی دیگر به جهت رعایت قوانین و حرمت های کنگره و همچنین به لحاظ پاسخ دهی مناسب و بدون وقفه دستگاه کارت خوان شعبه ، اگر دوستانی علاقه مند هستند ، می توانند با مراجعه به مرزبانی شعبه و کشیدن کارتشان زودتعر از موعد هفته جشن گلریزان در آن مشارکت داشته باشند و نامشان هم در فیش ها و اسناد مرتبط با مراسم جشن گلریزان ثبت و نگهداری خواهد شد.

اینکه امروز این چراغ در این سالن روشن است و افراد و مراجعانی می توانند جهت درمان اعتیاد خودشان به رایگان  به حریم آن وارد شوند و در کنگره سفر کنند ، تماما به علت جهان بینی و اوج نگرش اولیه بنیانگذار کنگره 60 و شخص آقای مهندس دژاکام عزیزمان بوده است و مسالفران دیگری که یه کنگرهآمدند و به درمان رسیدند نیز ماندند و دین و حق خویشتن را به کنگره ادا نمودند و اسن چرخه تداوم داشته تا ما بتوانیم به آن وارد و به درمان برسیم ، لذل می بایست مانیز همچون پیشکسوتان این راه ، قدم برداریم و در جهت کمک به خودمان و همنوعمان قدم برداریم و موجب حفظ وتداوم مسیر رشد و حرکت متعالی کنگره 60 در راستای دستیابی به اهدافش ، به اندازه خودمان  و اهمیت درمانمان ،  سهیم و موثر باشیم.

و اما در خصوص بخش دوم دستور جلسه امروزمان ؛ ابتدا این تولد و رهایی دلنشین را به خود مسافر عباس ، و سپس به همسفر و کمک راهنمای همسفرشان تبریک و شادباش عرض می نمایم و امیدوارم تا مسیر رشد ایشان در کنگره و زندگیشان همچنان تداون داشته و به جایگاه هایی بالاتر و شایسته تریث دست یابند. از آقای مهندس دژاکام نیز تشکر و قدردانی بسیار فراوان و شایسته ای را به عنمل می آورم ، از خداوند بزرگ برای ایشان و خانواده محترمشان طول عمر باعزت و تندرستی و عاقبت بخیری را مسئلت می نمایم.

عباس رهجویی آرام و مودب بود و حتی یکبار هم من از ایشان گریز ندیدم و به خوبی با مراحل و مراتب سفرش اجین شده و درستی سفرش را به اتمام رسانید . تنها عیب و ایراد ایشان این بود که او در ذهن و افکارش با خویشتن خویش درگیری و منازعه الی جدی و طولانی داشتند و دائما موجب مشغله های گوئناگون ذهنی و فکری برایش می شد که آنها را مدام با خود حمل کرده و این طرف و آن طرف می بردند! از حدود یک هفته  قبل از رسیدن زمان این جشن ، عباس مدام از من سوال می کرد که چه باید بگویم ؟ و چگونه بگویم ؟ و از این دست سوالات ... که علت اصلی همه آنها این بود که الان در حدود یکسالی هست که این آقایی که اینجا نشسته اند ، مشارکت نمی کنند و حتی از گفتن نام خود و تبریک جایگاه به استاد هم امتناع می ورزید وعدم مشارکت ایشان ، پیامدش دقیقا نگرانی و تشویش امروزش است  که بروز داده است. امیدوارم ایشان در زندگی خویش همواره در مسیر تکامل و رشد صعودی خویش در تمام مراحل کنگره و  زندگی اش ، موفق باشند و جایگاه های بالاتری را تجربه نمایند.

 

اعلام سفر مسافر :

سلام دوستان عباس هستم یک مسافر ؛ پس از   8  سال تخریب وارد کنگره 60 شدم ، آنتی ایکس مصرفی متادون و تریاک، روش درمان DST   ، با داروی درمانی شربتOT   ، مدت 10 ماه و 18 روز  سفر کردم ، با کمک راهنمایی علی آقا سلیمانی ها لژیون دوم ، ورزش در کنگره پیاده روی ، هم اکنون به مدت 1 سال و  2 ماه و  14 روز است که  با دستان پر مهر آقای مهندسی ، از هرگونه ماده مخدر ، رها و آزاد هستم.

آرزوی مسافر:

آرزویم این است که بزودی زود بتوانم شال آبی رنگ راهنما  را بر دوش کمک راهنمای بسیار عزیزم ببینم و خرسند و شادمان گردم. چرا که ایشان به حق لایق بسیار بیشتر از اینها می باشند.

سخنان مسافر : 

سلام دوستان ، عباس  هستم یک مسافر ؛

سلام دوستان عاس هستم یک مسافر. خیلی خیلی خوشحال هستم و خدای خود را بسیار شکر می کنم که امروز در اینجا هستم و امیدوارم همه سفر اولی ها به درمان و رهایی برسند و لذت رهایی و نجات رابچشند.روزهای بسیار ذتاریک و سختی را پشت سر گذاشتم که هم خود و هم خانواده ام را به چالش و دردسرهای فراوانی انداختم .من هم همانند عده بسیاری دیگر از مواد ابدا لذتی نمی بردم وو مصرف می کردم و اشک می ربختم!هم از زدن مواد خسته شده بودم و هم از نزدن آن.اگر مواد مصرف نمی کحردم حالم خراب بود و اگر مصرف می کدم عذاب وجدان بسیار طاقت فرسایی داشتم.از اینکه موجبات فلاکت و بدبختی خود و خانواده ام و فرزند کودکم شده بودم خیلی عذاب روحی می کشیدم و قادر به قطع مصرف و درمان مواد هم هرگز نبودم.یک مدت در سقوط آزاد ترک کردم و وضعیثت زندگیم نسبتا خوب بود و اندکی سرو سامان پیدا کرد، ولی خب ، دغدغه داشتم ، دغدغه اینکه چگونه می توانم دیگر مواد مصرف نکنم !و سرانجام هم مصرف مجدد کردم وباز هم روز ازنو روزی از نو...کارم به جایی رسید که مجبور شدم مغازه ام را نیز فروختم و خرج افیون شد.و حتی بعدها برای تامین هزینه پول مواد دست به چه کارهایی که نزدم! از علی آقا خجالت می کشم که از ایشان سپاسگزاری کنم چون ایشان همواره بمن می گفت که مشارکت کن و من نکردم.از ایشان بی نهایت ممنونم و بقول ایشان انشاء الله که آدم بشوم.از آقای مهندس دژاکام تشکر می کنم و از ایجنت و اسیستانت محترم شعبه ،از مرزبانان دوره گذشته و این دوره ، از همسفر بسیار صبور و خوبم و از کمک راهنمای ایشان نیز تشکر و قدردانی فراوان دارم و در پایان از همگی شما سپاسگزاری و تشکر می کنم.

سخنان کمک راهنمای محترم همسفر:

سلام دوستان زینت هستم کمک راهنمای یک همسفر. از خدای بزرگ خودم تشکر و سپاسگزاری می کنم که شاهد این روز خوش  و حال خوش هستم.از خداوند می خواهم که بزودی زود روزی تمامی مصرف کنندگان مواد مخدر راهی کنگره 60 شوند و به درمان و رهایی و نجات برسند و لذت خوش رهایی و حال خوئش را درک کنند.در پایان ، این روز خوش و جشن شادمانی را در راس به جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان ، به مسافر این جشن عباس آقا و کمک راهنمای محترمشان و به همسفر ایشان تبریک و شادباش می گویم و از همگی شما تشکر و قدردانی میکنم.

سخنان همسفر محترم  :

سلام دوستان زیبا هستم همسفر عباس. هرگز فراموش نخواهم کرد که ، حال خوش امروز خودم و مسافرم و شادمانی و سرور این روز خوب و فرخنده را مدیون آقای مهندس و کنگره 60 هستیم، مدیون زحمات بی دریغ کمک راهنمای خوبم خانم زینت و کمک راهنمای مسافرم هستیم و همچنین مدیون زحمات فراوان ایجنت و اسیستانت شعبه و تمامی خدمتگزاران آن می باشیم. در ابتدا من گمانم بر این بود که تنها مسافر من مشکل دارد و می بایست به کنگره بیاید و آموزش ببیند و حتی هنگامیکه مسافرم در داخل ماشین سی دی های آقای مهندس را می گذاشت تا گوش بدهد من اعتراضم این بود که آیا من هم مجبور به تحمل و گوش دادن آن هستم؟؟؟ تا اینکه از یک جایی به بعد ، جهالت کنار زده شد و نور و روشنایی وارد فضا و حریم خانه دلم شد تا  دست توانای خداوند دستگیرم شود و مرا نیز همگام و به مشابه همسفران محترم دیگر ، راهی این فضای مقدس و آموزش و کسب معرفت و خودشناسی و رسیدن به تعادل نماید  تا بتدریج با وظایف و نواقص خود آشنا و روبرو شوم و بفهمم که من هم می بایست جدای از مسافرم و برای خودم سفر کنم و هر انسانی دارای وظایف و توانایی های خاص خودش است و هیچ کدام از ما بیهوده به دنیا نیامده ایم.از همگی شما بزرگواران تشکر و سپاسگزاری می کنم که در جشن ما شرکت نمودید و امیدوارم همگی مسافران بزودی به حال خوش  درمان و آرامش و تعادل برسند.


(ما برای شما حرکت های بسیار بلند و با کاوش دقیق ، پیش رو می بینیم  ))

" و خداوند بزرگ را سپاس می گوییم بخاطر این عمل بسیار عظیم "

-------------[ با تشکر فراوان از توجه و همراهی تمامی شما بزرگواران محترم ]-------------


 ؛  مسافرمجتبی ( لژیون 10 )


  ؛   مسافرفرهاد  ( لژیون 4 )


 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جلسات عمومی-پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرا لژیون اول شعبه دهخدا شنبه 9 آذر 1398 04:42 ب.ظ
خدا قوت و تبریک خدمت علی آقا و عباس آقا و همچنین تبریک خدمت خانم زیبای عزیز و خانم زینت عزیزم روز خیلی خوبی بود انشاءالله که شاهد جشن آزاد مردی عباس آقا باشیم.خدا قوت خدمت اعضای خوب سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic