گزارش جلسه عمومی مسافران پنجشنبه نمایندگی دهخدا
پنجشنبه 16 آبان 1398 ساعت 08:18 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر محسن | ( نظرات )


جلسه " ششم  از دوره  " هفتم "  سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی دهخدا
 در روز پنجشنبه، مورخ  98/08/16با دستور جلسه 

" رابطه یادگیری و معرکه گیری " 
 با استادی کمک راهنمای محترم مسافر حسین آقا، نگهبانی؛ مسافر محمد 
و دبیری؛ مسافر ابوالفضل رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود .

و در ادامه ؛ جشن سه سال رهایی کمک راهنمای محترم مسافرآقامحمود ،
با شوق و شادمانی فراوان برگرار گردید

تولدها را جشن میگیریم و تولّد کل طبیعت برهمه مبارک باشدما برای شما

حرکت‌های بسیار بلند و با کاوش دقیق، پیشِ رو می‌بینیم.(استاد سیلور،کتاب 60 درجه)


به نام قدرت مطلق  " الله "

خلاصه سخنان استاد جلسه :

سلام دوستان حسین هستم کمک راهنمای یک مسافر ؛

خداوند بزرگ را سپاسگزارم  و بسیار خوشحال هستم که امروز به خواست و اراده خداوند ، مقرر شد تا در کنار یکدیگر باشیم و از امواج و انرژی مثبت یکدیگر بهره مند گردیم و آن را میان هم تقسیم کنیم.

دستور جلسه امروز دو بخش دارد ؛ که بخش اول آن موضوع " رابطه یادگیری و معرکه گیری " است و بخش دوم آن مربوط به جشن تولد سه سال رهایی آقا محمود عزیز می باشد.

یادگیری و معرکه گیری دو مقوله کاملاً جدا و مستقل از یکدیگر می باشند ، در اجتماع امروز، هر یک از انسان ها اعمال ، تلاش ها و  کارهایی را انجام می دهند تا بتوانند زندگی روزانه خود را گذران نمایند و این تلاشی است که از سوی همه مردم و بلکه از سوی تمام هستی ، انجام می گیرد تا در اثر این تکاپوی هستی ، چیز جدیدی بوجود آید.زندگانی انسان ها دارای تفاوت ها و مواردی است که نسبت به یکدیگر آن ها را متفاوت می کند و ما این تفاوت ها را در سبک زندگی ، کار ، تفریح و ورزش مردم میبینیم ، مثلاً زندگی یک کارمند با زندگی یک کاسب متفاوت خواهد بود ، برخی از انسان ها از طریق سرمایه خود ، عده ای دیگر از طریق فعالیت های فکری خود و عده ای دیگر به کمک نیروی جسمانی و فیزیکی خود و... اقدام به امرار معاش می کنند . اما در طی این تلاش روزانه و جمعی ، نکته ایکه حائز اهمیت است ، این است که  هر انسان در طی  تمامی مراحل زندگی خود نیازمند دریافت آموزش هایی است تا بتواند زندگی خود را به درستی و در جهت اهداف عالیه خلقت پیش ببرد ، اما اگر این آموختن و یادگیری به هر علتی مختل گردد و از زندگی فرد حذف شود ، معرکه گیری برپا خواهد شد و نمودار میگردد. انسان ها با پرداختن به معرکه گیری از یادگیری دور و دورتر می شوند و به سوی تباهای و تاریکی می روند.در دوران سیاه و تباه اعتیاد ، نیز زندگانی اکثر ما ، اینچنین بود و بدلیل اینکه توان انجام یکسری از وظایف روزانه کاری و زندگی خود را نداشتیم ، به اعمال معرکه گیرانه برای پنهان نمودن اهمال و سستی های و بی مسئولیتی های خود ، روی می آوردیم و چنین وانمود می کردیم که حق با مااست و همیشه هم مورد ستم واقع می شویم.اما خود می دانستیم که اینچنین نیست ، لذا معرکه گیری باعث دور شدن هرچه بیشتر انسان از زندگی حقیقی و فطرت سالم انسان خواهد شد.

در کنگره من مسافر می بایست یاد بگیرم که برای درمان اعتیاد خود و برای رسیدن به تعادل لازم در همه ابعاد کار و زندگی ام ، نیازمند دریافت ـآموزش هستم و باید از هرگونه مسائل حاشیه ای و پرداختن به اموری که مرا از رسیدن به اهدافم دور می کند، پرهیز نمایم ، در غیر اینصورت به روال سابق گذشته تاریک خود بازگشته و تغییری صورت نخواهد گرفت.

در کنگره نیز ممکن است این معرکه‌گیری‌ها وجود داشته باشد و افرادی که در کنگره در معرکه‌های منفی قرار می‌گیرند از آموزش دور می‌شوند و از روی حسادت خودخواهی و احساس‌های منفی یک عده‌ای را با خود همراه می‌کند و شروع می‌کنند به نق زدن و بهانه گرفتن و قضاوت دیگران این‌یک علامت هشدار است که مواظب باشیم اگر شروع به‌نقد کردیم به حاشیه رفته‌ایم که درنهایت به ضرر خودمان است و به آن درمانی که مدنظر کنگره است نمی‌رسید اما به کنگره می‌آییم تا آموزش ببینیم آموزش درست و اصولی و مثبت و مواظب باشیم تا وارد حاشیه نشویم اگر حرمت‌ها را زیر پا بگذاریم و نادیده بگیریم ناخودآگاه وارد حاشیه شده‌ایم و این به ضرر خودمان است و به درمان مطلوب نمی‌رسیم اگر ارتباط مالی کاری و خانوادگی افراد کنگره برقرار کنیم حرمت‌ها را نقض و وارد حاشیه شده ایم. از مصادیق معرکه‌گیری می‌توان به غیبت کردن سرزنش کردن حسادت و کینه و غیره اشاره کرد.

سخنان کمک راهنمای محترم مسافر :

سلام دوستان ، حسین هستم کمک راهنمای یک مسافر ؛

و اما در مورد قسمت دوم دستور جلسه که تولد سه سال رهایی کمک راهنمای محترم لژیوم نهم مسافر آقا محمود عزیز است، که بنده به نوبه خود ، این روز بزرگ و فرخنده را به محمود جان و همسفر محترمشان ، بنیان کنگره 60 (آقای مهندس دژاکام) و خانواده محترمشان ، ایجنت محترم شعبه ، مرزبانان پر تلاش و تمامی خدمتگزاران ، مسافران و همسفران محترم کنگره 60 ، تبریک میگویم.آقا محمود مصرفشان ماده مخدر(محرک) شیشه بود ، و همه ما میدانیم که درمان و زندگی با افراد شیشه ای بسیار سخت و دشوار می باشد ، که نماما بستگی به انگیزه و تلاش فرد خواهد داشت ، اما خب خوشبختانه ایشان با عزمی راسخ و خواسته ای پایدار و مطمئن جهت رسیدن به درمانی کامل و قطعی وارد مسیر درمان خود شدند و در این راه حقیقتا بسیار کوشا و منضبط بودند. ایشان فردی با ادب و حرف شنو ، صبور و کم حرف بودند و این کار را برای من و خود ایشان بسیار راحت تر کرده بود ، بتدریج در طی سفر با جهان بینی قبلی خود خداحافظی کردند و آرام آرام مهیا و پذیرنده نگرش و تفکری جدید برای تغییر و تبدیل شدن ، گردید و سرانجام به خواست و توفیق خداوند و اراده و تلاش خودش موفق به انجام آن شد و پس از اتمام موفقیت آمیز سفر اولشان بنده ایشان را  دعوت به شرکت در آزمون کمک راهنمایی نمودم و ایشان هم پذیرفته و بلافاصله وارد عمل شد ، که درادامه ، با انجام موفق این مهم و قبولی در آزمون کمک راهنمایی ، به دریافت شال نارنجی رنگ کنگره 60 ، مفتخر شدند. برای ایشان و خانواده محترمشان تندرستی و سلامتی را از درگاه خداوند بزرگ ، خواستارم و انشاءالله همواره ودر کنار هم شاهد رهایی شما مسافران سفر اولی و همچنین مصرف کنندگاه و افراد بیشتری که در وادی تاریک اعتیاد غوطه ور هستند باشیم و بزودی شاهد ریشه کن شدن این معضل بزرگ از کشورمان باشیم. از همراهی و حضور نمامی شما سپاسگزارم. 

اعلام سفر مسافر :

سلام دوستان محمود هستم یک مسافر . با بیش از 14 سال مصرف مواد وارد کنگره شدم. آنتی ایکس مصرفی شیشه ، روش درمان DST، داروی درمان شربت OT ، به کمک راهنمایی حسین آقا قاری ، رشته ورزشی والیبال و هم‌اکنون 3 سال و 2 ماه است که  به دستان پر مهر آقای مهندس ، از بند مواد آزاد و رها هستم.

آرزوی مسافر:

از صمیم قلبم از خداوند بزرگ می خواهم  به من توفیق بدهد تا در این مسیری که قدم برداشته ام  همواره دائم و پایدار بمانم و به آموزش و دانستن ادامه بدهم .

سخنان مسافر : 

سلام دوستان ، محمود هستم یک مسافر ؛

تمامی این تولد ها در ادامه مسیری است که یک مسافر با صبر و حرف شنوی و بودن در مسیر صراط مستقیم به آن دست خواهد یافت.

در اینجا جا دارد که در مرحله نخست از همسفر بسیار خوب و بردبارم نهایت امتنان ، تشکر و سپاس را داشپته باشم و در مرحله بعد از کمک راهنمای خوبم حسین آقا ممنون و سپاسگزار هستم که به من کمک کردند تا بتوانم اعتیادم را درمان و رهایی را تجربه کرده وپس از آن هم مشوق اصلی و اول کمک راهنما شدن من بودند واقعا ممنونم از ایشان و برای ایشان و خانواده محترمشان  آرزوی تندرستی و شادکامی دارم.از کمک راهنمای محترم همسفر تشکر میکنم و قدردان ایشان هستم.از آقای مهندس دژاکام بزرگ ، بنیان کنگره 60 بسیار بسیار ممنون و سپاسگزارم و از خداوند آرزوی طول عمر و تندرستی ایشان و خانواده محترمشان را دارم .

در پایان از تمامی شما بزرگواران که در جشن بنده شرکت فرمودید و شکوه و گرمی آن را با حضور پر رنگتان صد چندان نمودید ، بسیار بسیار سپاسگزارم و امیدوارم که همگی شما این لحظه و رهایی و تعادل در زندگی را بزرودی تجربه نمائید.

سخنان کمک راهنمای محترم همسفر:

سلام دوستان افشار هستم کمک راهنمای یک همسفر؛ 

شروع سخنم را با قطعه شعری در موضوعیت عشق و محبت آغاز می کنم؛ که آنرا تقدیم می دارم به تمامی کسانی که در کنگره 60 عاشقانه خدمت می کنند: 

کار من با عشق مشکل می شو د  ۞۞۞۞   خان و  مانم  در سر  دل  می شود 

هر زمان گویم که بگریزم ز عشق  ۞۞۞۞  عشق پیش از من به منزل می شود 

                                        (شاعر : عین القضات همدانی)

کنگره 60 محلی است که تمامی افرادی که در آن خدمت می کنند ، در هر جایگاه خدمتی که قرار دارند تماما با عشق و محبت و بدون چشمداشتی ، کار خود را انجام می دهند و اساس کار و خدکت درکنگره 60 بر همین است،  به حواشی اهمیتی نمیدهند و مهم برایشان کسب معرفت و انجام اعمال سالم است که از این طریق می توانند به انرژی و حال خوش برسند. بسیار خوشحالم که پس از مدت ها ، در شعبه دهخدا و در شهر قزوبن حضور یافتم ، چرا که بنده به نحوی خود را متعلق یه این شهر میدانم ، زیرا سال های زیادی در نمایندگی کنگره 60 این شهر بودم و آموزش دیده ام و به خود خدمت نمودم و نیز بسیار خرسندم که شعبه دهخدا با تلاش های شما و ایجنت و اسیستانت محترم شعبه و مایقی خدمتگزاران شعبه ، تبدیل به شعبه بسیار موفق و پویا و فعال شده است که در اکثر فعالیتهای کنگره دارای رتبه های ممتاز می گردد. آمار قبولی فوق العاده خوب امسال مسافران و همسفران شعبه در آزمون کمک راهنمایی و شرکت فعال درمابقی رخدادهای این چند ساله کنگره ،به دزستی گویای شعبه ای درجه یک و آینده ای بسیار درخشان برای آن خواهد بود.

درباره جشن امروز و همسفر محترم سرکار خانم پروانه اگز بخواهم بگویم مطلب بسیار است و امتیازات و ویژگیهای خوب ایشان فراوان می باشد ، از خصوصیات بسیار ارزنده و موثر ایشان صبوری و حرف شنوی ایشان در عین کم حرفی و درایت خوبشان می باشد که با تفکر  و بینشی راهگشا صورت مسائل مشکلاتشان را شتاسایی و سپس اقدام به برنامه ریزی و حل مسائل می کنند. خب همه ما میدانیم که در محیط خانه مدیریت جمعی و مسائل مختلف خانه ؛ بر عهده خانم خانه است و همسفران عزیز از این بابت دشواریی دو چندان برای طی نمودن مسیر سفرشان دارند که البته با درک بالا و افزایش دانایی و جهان بینی این افراد، به تدریج شاهد آن هستیم که ضمن پرداختن و موفقیت در طی کردن موفق سفر خود در امورات زندگی و خانه خویش هم بسیار موفق تر از گذشته عمل می نمایند ، بطوریکه دیگر ، حتی خاضر به  تاخیر و دیر آمدن به جلسات کنگره هم نخواهند بود و اولویت اول در زندگیشان را آموزش و حضور در کنگره تشکیل می دهد. خانم پروانه از زمره این بزرگان است که همانند همه ما و تمامی دیگر انسان ها ، که دارای مراتب و اشکالات و نواقص فراوانی در اخلاق و عمل هستیم ، و هر کس با دیگری متفاوت است ، ایشان با تلاش فراوان و نگرشی عمیق و حرف شنوی خوبشان ، خیلی زود توانستند بر روی خویشتن مسلط  شده و بر نفس خویش  احاطه یابند و به مدیریت مجموعه تحت راهنمایی شان و خانواده خویش هم سروسامانی چشمگیر دهد .موفقیت ایشان در قبولی در آزمون کمک راهنمایی و حضور فعال ایشان در تمامی پکیج های آموزشی ، ورزشی و خدماتی کنگره 60 گویای تلاش فراوان ایشان و دریافت حال خوش امروزشان بوده و کاملا حقشان است. لازم است عرض نمایم بنده نیز حتی به عنوان کمک راهنمای ایشان ، از ایشان مطالب و نکته های زیادی آموخته ام و خوبی کنگره این است که باب آموزش دوطرفه است و هر یک از کمک راهنما یا همسفر ( رهجوی) او می تواند درک و دریافتی درخور و مناسب خودش از این ارتباط و سایر ارتباطات خود با دیگران داشته باشد و با تفکر، این آموزش ها را کاربردی نموده و در زندگی و کار خود از آنها بهره مند گردد .

در پایان برای ایشان و مسافرمحترمشان آرزوی جایگاه هایی بالاتر و سلامتی را دارم و این جشن فرخنده را به آقای مهندس ، بنیان کنگره و ایجنت و اسیستانت محترم شعبه ، کمک راهنماس محترم مسافر تبریک می گویم و از همراهی و هم دلی همگی شما بی نهایت سپاسگزارم. 

سخنان همسفر محترم (کمک راهنمای محترم لژیون سوم همسفران ، نمایندگی دهخدا ) :

سلام دوستان ، پروانه  هستم یک همسفر ؛ در ابتدا خدای بزرگ را شکر و سپاس می کنم که هدیه ارزشمند رهایی و نجات از جهل و تاریکی را نصیب ما فرمود و همواره او را شکرگزار این نعمت بزرگ خواهیم بود، از کمک راهنمای خوبم سرکار خانم افشار بسیار سپاسگزارم که ابعاد و دریچه های تازه ای از زندگی را بر رویم مفتوح نمود و مرا با خویشتن خویش آشنا کرد ، و جهان بینی ، عشق و عدالت و معرفت و... را بمن آموخت ، ایشان به عنوان کمک راهنمای خوب من ، بسیار با محبت ، عشق و ایمان و با بردباری و درایت تمام ، مسیر درست و صحیح انسانیت حقیقی را به من آموخت و در این راه از هیچ کوششی مضایقه نفرمودند.

از گذشته اگر بخواهم بگویم ، خب ! همه شما با اعتیاد و معضلات و سختی های آن آشنایی دارید و مسافر من هم همانند بسیاری از گرفتاران وادی جهل و تاریکی ، به بی مسئولیتی ، تغییرات بسیار فاحش در چهره  . اخلاق . رفتارش ، دیر از خواب برخواستن ، پرخاشگری ، معرکه گیری ، اهمال های فراوان و بی اهمیتی های بسیار در امور زندگی و کاری مبتلا شده بود بطوریکه من حتی دیگر از هم قدم شدن با ایشان اجتناب می کردم و در مراسم های اقوام و فامیل و جشن ها و ... هم که ایشان یا نبود و یا بسیار دیر حضور پیدا می کردند ، که خوشبختانه هدیه خداوند شامل حال ما شد و با آشنایی و ورود به کنگره 60 تمام این سیاهی ها و تاریکی ها به تدریج کم وکمرنگ تر و سپس ناپدید شد و من خدای خود را بابت آن بسیار شاکر هستم و خواهم بود.

از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان که بنیانگذار روش بسیار موفق DST در درمان اعتیاد ،که  روشی بسیار موثر و هدفمند می باشد و راه را برای ما و سایر دربندان و گرفتاران این معضل بزرگ اجتماعی ، هموار نمودند ، متشکر و سپاسگزارم و همواره دعا گوی خیر و قدردان زحمات پر تلاش ایشان می باشم.

از تمامی شما بزرگواران محترم ؛ مسافران ، همسفران ، کمک راهنمایان محترم مسافران و همسفران ، ایجنت و اسیستانت محترم شعبه دهخدا که در جشن ما شرکت فرمودید و با حضورتان سبزی و طراوت و انرژیی بسیار پویا و مثبتی بوجود آوردید ، ممنون و سپاسگزار هستم و امیدوارم همگی مسافران بزودی رهایی و نجات از بیماری اعتیاد را تجربه و در کنار یکدیگر شاهد جشن های تک تک شما باشیم. انشاءالله. 

با آرزوی تندرستی و شادکامی برای آقا محمود عزیزمان و خانواده محترمشان ، برای ایشان آرزوی دستیابی به جایگاه هایی رفیع تر و تمامی بهترین ها را از خداوند بزرگ  مسئلت داریم. و به امید برگزاری جشن های باشکوه برای تمامی مسافران و رهایی تمام اقشار جامعه از بیماری اعتیاد.

 با سپاس فراوان از همراهی تمامی شما بزرگواران محترم

موید و تندرست باشید


خدمتگزاران سایت :

تصویر برداری : مسافر فرهاد ( لژیون چهارم )

تایپ و انتشار : مسافر مجتبی ( لژیون دهم )

 

 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جلسات عمومی-پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی لژیون سوم نمایندگی کاسپین جمعه 17 آبان 1398 07:01 ب.ظ
تبریک جایگاه به استاد گرامی و عرض تبریک به کمک راهنمای محترم آقا محمود و خانواده محترمشان.
خسته نباشید به اعضای سایت
مسافرحمیدمهدوی لژیون علی اقا(دهخدا)) جمعه 17 آبان 1398 01:53 ب.ظ
باعرض سلام وتبریک خدمت اقامحمودوسرکارخانم پروانه ....امیدوارم همواره لبتون خندان؛دلتون شادوایام بکامتان باد...
مسافرعبدالرضا لژیون سوم دهخدا جمعه 17 آبان 1398 11:56 ق.ظ
تشکر از زحماتتون
مسافر مجتبی لژیون دهم نمایندگی دهخدا قزوین جمعه 17 آبان 1398 08:45 ق.ظ
باسلام
آقا محمود بزرگوار بی نهایت بهمون خوش گذشت و من حقیقتا روز بسیار خوب و پر انرژیی رو داشتم با جشن شما.انشاالله همیشه تندرست و پایدار باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic