مقاله _ اصلاح تغذیه و کاهش وزن
یکشنبه 5 آبان 1398 ساعت 05:49 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر محسن | ( نظرات )مقاله ای به قلم کمک راهنمای محترم لژیون هفتم نمایندگی دهخدا ؛

مسافر آقا مهدی                                       به نام قدرت مطلق ( الله )

 سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر

                      آنها که در راه تقوی پای نهاده اند           گام نخست بر در دنیا نهاده اند              « عطار نیشابوری »  

از روزی که انسان به عنوان موجودی جدید پا به عرصه هستی گذاشت به سبب نیاز و غریضه ای که خداوند در وجودش قرار داد ه بود ، در طلب برآورده کردن آن در حال کنکاش و یادگیری و به دست آوردن راه های برای رفع این ملزومات بوده و هست. از مهمترین مباحث و نیازهای بشر از لحظه ای که نطفه ای بی ارزش بوده تا به عرصه حیات هستی پای بنهد ، مسئله تغذیه و سیر نمودن شکم خویش و جستجو و تهیه مواد غذایی، آب و سایر نیازهای غذایی او ، که در جهت دریافت انرژی لازم و رفع تشنگی و گرسنگی اش برای ادامه حیات ، همچنان مطرح بوده و خواهد بود. با پیشرفت علم و متعاقب آن دگرگونی های مدرن در سبک زندگی انسان ها و  جوامع بشری ، به طبع نسبت به گذشته ،خوردنی ها و آشامیدنی های ( مواد غذایی ) بسیار بیشتری ، برحسب ذائقه ها و مزاج های مختلف ، تهیه و طبخ و مورد استفاده گردید.

درگذشته های بسیار دورتر ، انسان ها برای تهیه غذا و خوراک خویش و خانواده شان کاملا به صورت مقدماتی و ابتدائی ، همگی از منابع موجود در طبیعت ( از طریق خاک و کشاورزی در زمین ها ، حیوانات و گیاهان) و حتی در دوره های کهن، مواد غذایی اغلب  به صورت خام و اولیه ( همانند گوشت شکار حیوانات و یا میوه ها ومحصولات گیاهان موجود در طبیعت) مورد تغذیه و استفاده آنها قرار می گرفت .

پس از کشف آتش و اطلاع بشر از فواید پخته شدن غذاها ، به تدریج دیدگاه ها و راهکارهای جدیدی هم برای نحوه طبخ و استفاده از مواد اولیه ، جهت تهیه انواع دیگری از غذاها و تنوع در خوراک انسان ها پدید آمد. این تغییرات و تبدیلات انجام گرفته در مواد غذایی و سرو و آماده سازی آنها جهت تغذیه انسان ، پس از مدتی موجب شد تا لزوم پیدایش و دستیابی انسان به علوم پزشکی و اطلاعات و آگاهی های علمی و بهداشتی لازم ، برای همسان سازی با تغییرات جدید در جسم و تغذیه خویش و تعادل در سبک زندگی غذایی انسان را رقم بزند ، بر این اساس دانشمندان و بزرگانی خردمند و اندیشمند همچون شیخ الرئیس ابوعلی سینا اقدام به نوشتن و انتشار کتب و رسالاتی بسیار ارزشمند و پر محتوا در زمینه های مختلف علوم پزشکی ؛ غذایی، ویتامین ها و داروها و معرفی مزاج ها (طبع گرم ، سرد ، ترکیبی از این دو ، و ...) افراد مختلف و پرهیز های غذایی و ملزمات غذایی در فصول مختلف و شرایط آب و هوایی مختلف به رشته تحریر بگمارند و امثال این بزرگان ، به حق ، دینُ بزرگی بر ذمه نسل بشریت ایجاد نمودند که حتی تا 700 سال پس از رحلت ایشان ، کتاب های وی به عنوان مرجع و رفرنس در دانشگاه های بزرگ اروپایی و آمریکایی تدریس می شد.

علم تغذیه و آشنایی با اصلاح الگوی مصرف غذاها در کنا لزوم تنوع در استفاده از انواع ویتامیه ها و پروتئین های لازم برای بدن انسان ، دانشی بسیار مهم و کاربردی می باشد ، که متاسفانه در قرن های اخیر (خصوصا قرن بیست و یکم) مسئله انواع غذاهای متنوع ، رنگارنگ و خوش مزه که سرشار از شیرینی جات و قند ها و یا چربی های مضر برای بدن انسان می باشد ، به نهایت خود رسیده وماحصل این نوع خوراک ها ، یعنی همان  چاقی های مفرط و اضافه وزن ، حتی در کودکان نیز به وفور مشاهده می شود .به طوریکه ایم موضوع ( چاقی و اضافه وزن بی رویه و ناگهانی در طی چند سال) موجب بروز انواع بیماری های جسمی و ناتوانی افراد شده است ، بطوریکه این عامل جان انسان های بیشتری را نسبت به عامل سوء تغذیه  و کمبود مواد غذایی ، در جهان امروز گرفته و همچنان روز به روز بیشتر نیز قربانی می گیرد .

پزشکان و متخصصان و حتی خود افراد درگیر این معضل، برای رسیدن به تناسب اندام و وزن ایده آل ، دائما در تلاش هستند و انواع نسخه های درمانی ، لاغری ، کاهش وزن  و ورزشی و تغذیه ای را در قالب رژیم های غذایی و یا استفاده از داروها ، به مراجعه کنندگان خود ، توصیه و ارائه می دهند ، حتما خود شما و یا در فردی از نزدیکان ، دوستان و یا اقوام شما چنین افرادی را می شناسید که بدنبال لاغری و رژیم درمانی هستند!

در کنگره 60 ما به درستی آموخته ایم و می دانیم که "بهترین راه ؛ کوتاه ترین راه نیست " و البته همه ما مسافران نیز آنرا کاملا تجربه و کاربردی کرده ایم و همانگونه که بر طبق متد درمانی اعتیاد که آقای مهندس دژاکام عزیز آنرا معرفی و بنیان نهادند ( متد درمانی DST )با کاهش تدریجی و در طی زمان ، وبا پروتکل تیپرینگ داروی OT ،افراد بسیار بسیار ساده و بدون هیچ گونه عوارض و یا حتی تحمل دردهای خماری و غیره به درمان اعتیاد نائل می گردند. بر همین مبنا ؛ هنانگونه که آقای مهندس طبق سنوات گذشته (که  متد درمانی DST  با انجام آزمایشات مختلف و بررسی های زیاد و تجربه تمامی دانش بدست آمده خویش بر روی خود و پسرشان بدست آمد ) و با خدمات بسیار ارزشمندشان به تمام انسان های درگیر اعتیاد و خانواده هایشان کمک شایانی نمودند ، اینبار نیز دانشی مهم و علم و عملی سالم و ماندگار را به بوته تحقیق و آزمایش کشانیده و آن مهم ، اثرات موثر انجام کاهش وزت قطعی بر روی خودشان و با دستور شناخت غذاها و کسب دانش لازم در شناخت ساختمان جسم و مواد غذایی ؛ میزان کالری غذاها ، پروتئین ، کربوهیدرات ها ، مواد آلی و .... برای رسیدن به لاغری را مقدمه آن معرفی نمودند . مطمئنا این روش ابداعی که آقای مهندس در معالجه اضافه وزن و رسیدن به تناسب اندام ارائه نموده اند و درستی و صحت آن نیز خوبی مورد تجربه و به اثبات رسیده است ، روشی بسیار ساده و کارآمد و ایده آل برای تمامی مردم دنیا خواهد بود که فرد می تواند با رعایت اصول ارائه شئه توسط ایشان و  در مدت زمان مشخصی ، بصورت تدریجی و بسیار ملایم ، و بدون تحمل هیچگونه ناراحتی و رژیم های وحشتناک آنچنانی ! به کاهش وزن نرمال و تناسب اندام خود دست یابد.

شناخت صحیح ساختمان جسم انسان و عملکرد تغذیه ای آن و همچنین اینکه در چه زمان ، و به چه میزانی و چه نوع مواد غذایی (پروتئینی یا ویتامین و ... ) را می بایست مصرف کنیم تا به اندازه لازم لاغر شویم ، چیزی است که لازم است تا هر شخصی آن را بداند و در اینصورت دیگر به پزشک و متخصص تغذیه و الگوها و رژیم های غذایی و ... نیازی پیدا نخواهد کرد تا به لاغری برسد. و در ادامه لازم است تا بیان کنم که خود بنده از این دستور آقای مهندس بسیار خوشحال شده و استقبال نمودم و هم اینک هم بسیار با انگیزه و بطور جدی در حال اجرائی نمودن آن هستم و اطمینان کافی را نیز به این موضوع دارم که همانند درمان اعتیادمان که بارها و بارها به مراکز مختلف و کلینیک های زیادب مراجعه و نتیجه ای نگرفتیم ولی در کنگره 60 بود که بسیار ساده و موثر توانستیم اعتیاد خود را درمان قطعی کنیم در انجام این روش نیز به آقای مهندس و روش ارائه شده ایشان اطمینان صددرصدر دارم و می دانم که قطعا اضافه وزن خود را با متد اصلاحی غذاها و توجه به میزان دریافت کالری و استفاده آن توسط بدن و رعایت سایر موارد آن ، به خوبی و کارآمد کاهش داده و به وزن ایده آل و مناسشب خویش میرسم.

در اینجا بر خود لازم و وظیفه می دانم تا از آقای مهندس دژاکام عزیز کمال تشکر و قدردانی را به عمل بیاورم که ایشان همواره در تفکرات خویش به فکر انسان های نیازمند هستند و از ایشان ممنونیم که نیازهای علمی، جسمی ، رفتاری ، گفتاری  و تفکری آدم ها را با راهکارهای بسیار موثر و ساده خویش ، رفع می کنند و برای این بزرگ مرد  و بنیان کنگره 60 و تمامی اعضاء مصافران و همسفران کنگره آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.

 

خدمتگزار سایت : 

مسافر امین (لژیون یکم)


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دلنوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امید پنجشنبه 24 بهمن 1398 02:04 ق.ظ
خیلی ممنون از راهنماایی پربار آقامهدی راهنمای دلسوزوبامعرفت
رضا ۴۰ _ لژیون پنجم ( حمید آقا) سه شنبه 7 آبان 1398 11:22 ق.ظ
سلام و ارادت به تمام دوستان کنگره ای . من شناخت خاصی از آقا مهدی ندارم . وقتی انسان با کسی به تازگی آشنا میشه ویژگیهای برجسته اون شخص ناخودآگاه در پسین نقاط ذهن انسان نقش می بنده . آقا مهدی به شدت انسان مودب و مهربانی هستند ، یعنی وضعیتی که طرف مقابلشون قرار داره ، براشون مهمه . من چندباری که تو فضای باز حضور و غیاب می کردم می پرسیدند که سردت نیست ، سرما نخوری . برای شما احترام زیادی قائلم ، دوستتون دارم . از مقاله وزین و مفیدتون هم بهره بردم . ممنون . ‌
جهان دوشنبه 6 آبان 1398 12:59 ب.ظ
سلام
اقامهدی عزیز خداقوت
ممنون از مقاله خوبتان
بسیارعالی
وباتشکر از اقامجتبی خدمتگذارسایت
وهاب ل.یکم،کاسپین(قزوین) دوشنبه 6 آبان 1398 08:49 ق.ظ
خدا قوت به استاد گرامی و تشکر از مقاله مفید و آموزنده ایشان.
تشکر از اعضای سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو