مصاحبه با مرزبان محترم مسافر مهدی
سه شنبه 16 مهر 1398 ساعت 10:20 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

خدمتگزاری در مرزبانی کنگره60 ؛  

  خدمتی صادقانه، همراه با عشق و محبت است 

 

گفتگویی صمیمانه و آموزشی با

خدمتگزار و مرزبان محترم کنگره 60 نمایندگی دهخدا؛ مسافر مهدی 

هفته پر شگون و پرمنزلت ؛

اسیستانت ، ایجنت و مرزبانان محترم را تبریک و شادباش عرض می نمائیم.

در همین راستا؛ با یکی از مرزبانان محترم و پرتلاش شعبه دهخدا؛ گفتگویی صمیمانه و سرشارازمحبت و آموزش داشتیم، که درادامه ،نظر شما همراهان گرامی را به مشروح این مصاحبه دعوت می نمائیم ؛  

پیشگفتار :

  فردی که به‌عنوان مرزبان انتخاب می‌شود ؛     

مسئولیت بزرگی به عهده‌اش گذاشته  شده است که این مسئولیت ،بعد از ۱۴ ماه به پایان می رسد ومرزبان بعد از اتمام دوره خدمتی باز هم باید به آموزش‌هایش ادامه بدهد. پس یک مرزبان هیچگاه احساس قدرت یا خود برتربینی نمی‌کند. یک مرزبان زمانی می‌توانددر کارش موفق باشد که با عشق وایمان کارش را انجام دهد نه از سر وظیفه. در این صورت است که کارش را به بهترین شکل و از صمیم قلب انجام می‌دهد.

برای دستیابی به موفقیت ، درمان کامل و تعادل در زندگی ،از روزی که وارد کنگره می شویم ؛ لازم است تا ؛  روزه سکوت وتفکر مثبت بگیریم و آموزش هایمان را کاربردی نمائیم.

قبل ازهر سخنی ؛ شایسته است که ضمن تبریک این هفته به تمامی مرزبانان ، ایجنت محترم و اسیستانت گرامی شعبه مان ، مراتب کمال تشکر و قدردانی را از آقا مهدی عزیز داشته باشیم که علی رغم مشغله و فعالیت های فراوان خدمتی در شعبه و ̎از طرفی شیفت کشیک مرزبانی امروز ایشان ،  نهایت محبت و بزرگواری را بعمل آورده و وقت گرانقدرشان را جهت تهیه این مصاحبه ، در اختیار ما نهادند.

مشروح این مصاحبه :

 در آغاز کلام ؛ از شما درخواست می کنم تا خودتان را به‌رسم کنگره 60 معرفی بفرمائید ؟

به نام خدا ؛ سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر ؛

با بیش از 10سال مصرف انواع مواد وارد کنگره شدم ، آخرین آنتی ایکس های مصرفی شیشه ، شیره و تریاک بوده ، مدت 10 ماه و یک روز سفر کردم ، به روش DST  ، با داروی OT  ، به راهنمایی استاد عزیزم آقا موسی علیپور ، ورزش در کنگره شنا ، و در حال حاضر هم مدت دوسال و جند ماه می باشد که  آزاد و رها هستم.

آقا مهدی عزیز ، این هفته که در هفته سوم آموزشی از شروع سال تحصیلی کنگره 60 می باشیم ؛ دستور جلسه پیش روی ما ، سپاس و قدردانی از زحمات اسیستانت،ایجنت و مرزبانان است؛ از شما خواهشمندیم نظر خود را درخصوص این عزیزان و شرح مختصری از وظایف آنها را برایمان بازگو بفرمائید ؟

من هم به نوبه خود و بر حسب وظیفه ، این هفته فرخنده  رادر ابتدا به آقای مهندس دژاکام وخانواده محترمشان و همچنین به دیده بانان گرامی و به تمامی اسیستانت ها، ایجنت ها و مرزبانان کنگره ۶۰ تبریک و تهنیت میگویم ؛ که آرامش ما در محیط کنگره از نتایج تلاش‌ها و زحمات این عزیزان می‌باشد.

مدیریت و هدایت هر مجموعه و هر مکانی، حتی یک مکان کوچک، کار بسیار سختی است و مشکلات خاص خودش را به همراه دارد، برای اداره نمایندگی‌های کنگره ۶۰، آقای مهندس ساختاری را طراحی کردند تا کار اجرای هر شعبه بانظم و قانون و یکدست و هماهنگ پیش برود و بدین طریق اولین آموزش فرد مسافر شکل می گیرد و با برنامه ریزی ، طراحی هدف، هماهنگی و نظم و مدیریت در امور زندگی خویش آشنا و آن را تمرین ودر زندگی خویش کاربردی نماید.

معنای لغوی واژه ایجنت ؛یعنی نماینده یا وکیل و درواقع حلقه اتصال بین یک شعبه و مرکزاست که یک واژه انگلیسی است. دستیاران خانم آنی، در قسمت همسفران، اسیستانت نام‌گرفته اند. مرزبانان نیز مسئول برقراری حرمت‌ها، نظم و همچنین برقراری امنیت و آرامش مسافران و همسفران، همچنین مسئول بار علمی و تعادل هر نمایندگی هستند که متشکل از ۵ نفر مرزبان آقا و ۲ نفر مرزبان خانم است ، که هدایت و راهنمایی مرزبانان آقا، به عهده ایجنت و مرزبانان همسفر، به عهده اسیستانت می‌باشد.

به فرموده آقای مهندس؛ اگر ایجنت ها و اسیستانت ها نبودند، چگونه مرزبان‌ها متحد می‌شدند و اتحاد میان مرزبانان به سرزندگی شعبه و شادابی اعضاء آن منتج می‌شود.


 قبل از آشنایی با کنگره فکر می‌کردید روزی از اعتیاد رها شوید؟

هرگز ! تقریبا به باور قطعی رسیده بودم که اعتیاد درمان نخواهد داشت.

بدلیل اینکه بارها و بارها برای قطع مصرف و درمان اعتیادم اقدامات متعددی نموده بودم ، دیگر به هیچ وجه ، هیچ گونه حرف ، وعده ، سخن و تبلیغاتی جهت ترک یا بهتر بگویم ، درمان اعتیاد را اصلا نمی توتنستم قبول بکنم و بطور کلی نه اینکه کنگره را قبول نداشته باشم، خیر ! بلکه منظورم این است که در آن شرایط که بارها اقدام به ترک اعتیاد نموده بودم و مجددا بازگشت داشتم ، هیچ جایی را که وعده ترک مواد و اعتیاد را بمن میدادند نمی توانستم بپذیرم که واقعیت خواهد داشت و آنها را حتی جدی نمی گرفتم. اما با ورودم به کنگره و مشاهده و لمس و آزمایش و تجربه سفر کردن دیگران و خودم ، مجددا نور امید ، جهت رسیدن به درمان کامل و بدون بازگشت بیماری مرموز و موذی اعتیاد ، بمن بازگشت و تلاشی جدید با متد درمانی و آموزشهای کنگره در پیش گرفتم که الحمدلله به ثمر نشست.

خواهشمندیم کمی از گذشته و از نحوه آشنایی خود با کنگره 60 ومتد درمان DST  و همچنین از روزهای اولیه  ورود خود به کنگره برای ما بفرمائید؟

قبل از پاسخ به اولین سوالتان؛ در ابتدا وظیفه خود می دانم تا از از آقای مهندس دژاکام ، آقای امین دژاکام و خانواده محترمشان کمال امتنان و تشکر را به عمل آورم ، که با درایت مثال زدنی خود و البته تلاش و سالها تحقیق و آزمایش و تحمل ناملایمات و سختی های راه ناهموار و تاریک ، چنین بستری کامل و موثر را فراهم نمودند تا به درمان ، حال خوش و نور و روشنایی برسیم.

واما پاسخ پرسش شما ؛ کنگره 60 را یکی از دوستان عزیزم که هم اکنون در کنگره کمک راهنما می باشند ، به بنده معرفی کردند و البته چند سالی قبل از ورود به کنگره به صورت جرئی هم با قوانین و اصول کنگره مختصر آشنایی داشتم . تا اینکه لطف و رحمت بی منتهای خداوند بزرگ شامل حال من شد و به لطف و محبت دوستان و اطرافیانم توانستم به این مکان مقدس وارد شوم و هم اینک منزلت و ارزش این مکان مقدس در نزد من به میزانی است که به هیچ وجه ، کنگره60 را با هیچ کجای جهان و هیچ چیز دیگری عوض و حتی مقایسه هم نمی توانم بکنم ونخواهم کرد.

اولین خدمت شما در کنگره در چه جایگاهی بود و چه آموزش هایی از آن دریافت نمودید و چه احساسی از اولین خدمت خود و شرایط آن داشتید ؟

اولین مسئولیتی که در کنگره 60 لطف کردند و به من دادند ، خدمت با عشق و محبت در  آبدارخانه بود ، بسیار بسیار لذت بردم از این موقعیت خدمتی . خدمت در آبدارخانه کنگره 60 جایگاهی بی نهایت عالی و سرشار از آموزش در کنگره می باشد ، چرا که شما می توانید هر روزه با تمامی اعضاء ، مسافران، کمک راهنمایان و دیگر بزرگواران در کنگره بصورت چهره به چهره دیدار و ملاقات داشته باشید و فرصت این مجال برای فرد خدمتگزار در آبدارخانه به نوعی فراهم است تا بتواند بطور هر روزه خود را سنجش و ارزیابی نماید تا ببیند که در چه وضعیتی قرار دارد، و همچنین بدلیل شرایط این جایگاه خدمتی ، فرد خدمتگزار با انواع رفتارها و کلام ها برخورد دارد و در این جایگاه هست که فرد می آموزد،که آیا می توانم به هر فردی با هر لحن و کلامی یک لیوان چای را با محبت و عشق تقدیم کنی تا بتوانم به رسیدن و خدمت در دیگر جایگاه های کنگره حتی فکر نمایم؟! این به نوبه خود می تواند در به ثمر نشاندن کاربردی وادی نهم در عمق جهان بینی و شخصیت و روان فرد خدمتگزار ، تغییرات و تبدیلات مفیدی را بوجود آورده و احیایی دوباره در وی ایجاد نماید و با بالا بردن نقطه تحمل خود، به خویشتن خدمت سالم و صالحی را در صراط مستقیم  انجام دهد.

از شما خواستاریم تا از حس و حال زیبای خود در زمان خدمت در جایگاه های مختلف در کنگره 60 و نحوه و نوع این خدمت ها ما را مطلع بگردانید ؟  همچنین خدمت  در کنگره چه تاثیری در درمان و رسیدن به تعادل یک مسافر خواهد داشت ؟ و چگونه می توان صادقانه و خالصانه خدمت نمود ؟

من سعی کرده ام که به هر نوعی که در توانم بوده است به این جایگاه  های خدمتی وارد شوم و به خودم خدمت نمایم، لذا خدمت من به جایگاه نبوده بلکه تنها به خویستن خدمت کرده ام.

در لژیون یکم و در محضر استاد عزیزم آقا موسی،  هم پس از مدتی که از سفرم گذشت ، دبیر لژیون شدم و مدت زیادی را به عنوان دبیر ، خدمتگزار لژیون بودم ،سپس مسئول سی دی لژیون شدم ،بعد هم مسئول ثبت داروها و کارهای OT مسافران لژیون شدم ، تا اینکه در اواخر سفرم به عنوان خدمتگزار واحدOT انتخاب شدم و مسئول فالو آپهای نمایندگی کاسپین شدم و پس از مدتی  مسئول ثبت داروی OT شدم و پس از آن هم به عنوان مسئول واحد OTدر شعبه کاسپین شدم و بعد از مدتی هم که نمایندگی دهخدا به راه افتاد ، به دستور ایجنت محترم آقا موسی عزیزم و آقا کوروش عزیز مسئول واحد OT در شعبه دهخدا شدم  و همینطور چون دارای خواسته ای قوی جهت هر نوع خدمتی بودم ، جایگاه هایی مانند دبیری ، نگهبانی ، استادی و این جایگاه ها را تجربه و در آنها آموزش و بهره فراوانی بردم و امروز هم به شکر و سپاس الهی خدمتگزاری در خدمت بخش مرزبانی کنگره ، انجام وظیفه می کنم.

از دیدگاه یک مرزبان کنگره ، برخورد و نحوه رفتار یک مسافردر کنگره  چگونه باید باشد ؟و چگونه یک تازه وارد می تواند از همان ابتدا سفر خوب و مطمئنی را در پیش بگیرد ؟به عبارتی دیگر مهمترین مشخصه های یک مسافر و رهجوی خوب را جهت کمک به خود ، در چه می دانید ؟

مهمترین امتیاز و آموزش اولیه ای که یک مسافر، برحسب اتکا به آن می تواند فونداسیون محکم رفتارها ، سخنان و شخصیت  خود و احیای وجود خویش را در طی سفر اول خود در کنگره و پس از آن هم در سفر دوم و در کل حیات و زندگی خود بصورت پایدار بنا می نهد ؛ تنها و تنها " چشم گفتن و عمل کردن " به فرمایشات و فرامین راهنمای بزرگوار خودش می باشد ، چرا که تا زمانیکه آن صفحه و تصویری که فرد از جانب خود بر روی سفحه کاغذ ترسیم نموده است و تا بحال هم برایش منفعتی به بار نداشته است ، بصورت کامل پاک نگردد و ترسیمی دقیق و هدفمند و اجرایی در آن صفحه (شخصیت فرد) به جای آن رسم نشود ، هرگز به درمان و تعادل نخواهد رسید و لازمه این مهم هم تنها تبعیت و فرمانبرداری بی چون و چرا از راهنمای خویش و هدایتگر خود است که مسلما هدف راهنماهای محترم کنگره  اصلاح ونه چیزی دیگر است تا فرد را با خویشتن خویش آشنا و خودش را به وی بشناساند .حضورهای کاملا بموقع در کنگره ، استماع و مشارکت در جلسات خصوصی و عمومی ولژیون های شعبه ، گوش دادن دقیق و هوشمندانه سی دی های آموزشی و نوشتن برداشت از آن ها ، خدمت در کنگره بصورت مداوم و پیوسته ، تبعیت از فرامین راهنما ، مصرف منظم و سر وقت داروی OT ، حضور منظم در پارک ، استخر و هر نوع آموزش و دستور های کمک راهنمای مسافر در کنار حفظ و رعایت تمامی حرمت های کنگره ، یقینا درمانی صددرصدی و رسیدن به تعادلی پایدار را برای وی به ارمغان خواهد آورد.

احترام به حرمت‌ها و قوانین کنگره باید سرلوحه کار همه ما باشد چراکه تنها راه رسیدن به رهایی احترام به این قوانین است و بعدازآن هم خدمت کردن که تکمیل کننده درمان است.

 

از نظر شما کدامیک از آموزشهای کنگره 60 برای شما تا این زمان، کاربردی تر شده اند و در شکل گیری جهان بینی و افکار و نگرش متعادل شما موثر و بیشتر به کارتان آمده است ؟ چگونه می توان در حین خدمت ، به رشد و تعادل همزمان سه ضلع محبت ، عدالت و معرفت توجه داشت و عمل نمود ؟

آموزش های کنگره 60 تماما منسجم و پیوسته و در حکم یک پکیج تمام عیار و واحد می باشند و در طول روند سفرهای کنگره و در کل جای جای زندگی هر فرد، هر کدام از این آموزش ها، نقش بسزایی را ایفا و به او کمک خواهند کرد .پس معیاری برای اولویت بندی و امتیاز بندی این آموزش ها از نظر بنده وجود ندارد و اگر هم هست این مهم تنها از عهده آقای مهندس دژاکام بر می آید که عمری است در صراط مستقیم ره می پیمایند وبا ایمانی خالص ،معرفت ، عدالت و عمل سالم را به نحو شایسته ای انجام می دهند.  اگر من بتوانم وادی اول را عملی کنم و درست تفکر کنم خیلی از مشکلات حل خواهد شد، تمام چهارده وادی کنگره که برگرفته از کلام‌ خداوند است، بر روی من تأثیر خاص خود را داشته است. چرا که هر انسانی به آموزش های مفید و معرفت و شناخت نفس خویش بسیار بسیار نیازمند است تا بتواند از حیوانیت وجودش فاصله گرفته و به انسانیت وجودش نزدیک و نردیک تر شود و بدین طریق می تواند راهی در رسیدن به شناخت هدف خلقت خویش و شناخت خالق خویش بیابد و عمر عزیز و زمان گرانبهایش را صرف لغویات و کارهای بیهوده و بی ثمر ننماید.

 

درکلام پایانی این گفتگوی زیبا به عنوان رهنمود به ما و دیگر مسافران و خواستاران دریافت آموزش و دانایی ؛ چه ارمغان و هدیه ای را تقدیم می دارید ؟

برای رسیدن به موفقیت ، دانایی موثر و درمان و تعادل کامل در زندگی ؛ سعی کنیم از روزی که وارد کنگره شدیم تنها به چیزهای مثبت و درست فکر کنیم و اگر زمانی افکار منفی به سراغمان آمد سریعا بازگشت نمائیم و بدانیم اینکه امروز ما در این جایگاه والای انسانی در جهت شناخت انسانیت وجودمان حضور داریم ، جایگاهی بسیار بسیار رفیع و اعلای انسانی است که این نعمت نصیب هر کسی مخواهد شد، پس قدر خود را بدانیم و به مشکلان لبخند زده و نگذاریم مشکلات مارا از راه و صراط مستقیم مان منحرف کنند. بعبارتی دیگر از روزی که وارد کنگره شدیم بر ما لازم است تا روزه سکوت (جهت دریافت آموزش ها )و روزه تفکر مثبت بگیریم که اگر یک لحظه هم به افکار منفی فکر کردیم ،بدانیم روزه مان در حال بطلان است ! و سریعا از خود و خدای خویش عذر خواهی نموده و به صراط مستقیم سفرمان برگردیم. نعمت آشنایی و حضور در کنگره را قدر بدانیم و با عزمی راسخ و ایمانی عمیق ، با محبت و عدالت ، کسب معرفت و عمل سالم نمائیم و از لحظه لحظه بودن در کنار خدای خالق خویش لذت ببریم، تا بتوانیم به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم


تنظیم و نگارش : مسافر مجتبی 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفتگو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهزاد لژیون هفتم سه شنبه 23 مهر 1398 04:53 ب.ظ
سلام و درود بی پایان به اقا مهدی و مرزبانان محترم قدیم و جدید و ایجنت محترم اقا موسی و اسیستانت محترم . خسته نباشید خدا قوت
علی مسافر‌.ل.چهارم.حسین اقا شنبه 20 مهر 1398 02:29 ب.ظ
اقا مهدی سلام ضمن خسته نباشید ب شما و همه مرزبان های عزیز بابت تلاش بی وقفه هفته مرزبان رو تبریک میگویم
وهاب ل.یکم،کاسپین(قزوین) چهارشنبه 17 مهر 1398 11:17 ب.ظ
خدا قوت و تبریک جایگاه به مرزبان محترم و تشکر از زحمات این عزی ان
علی_لژیون پنجم(حمید آقا) چهارشنبه 17 مهر 1398 05:05 ب.ظ
ممنون از آقا مهدی بابت صحبتهای بسیار زیبا و پر محتوا
این هفته رو هم به شما تبریک عرض میکنم..
محمود بهرامی لژیون نهم چهارشنبه 17 مهر 1398 12:55 ب.ظ
عرض تبریک بمناسبت هفته مرزبانان انشاالاه در تمامی مراحل زندگی پیروز وموفق باشید
علی اکبر_لژیون یکم_دهخدا سه شنبه 16 مهر 1398 11:29 ب.ظ
آقا مهدی تبریک میگم این هقته رو بهتوون و دیگر خدمتگذاران
ممنون بابت صحبتاای بسیار شیوا و زیباتون
بهزاد لژیون هفتم سه شنبه 16 مهر 1398 04:59 ب.ظ
با عرض سلام و خدا قوت به اقا مهدی گل و همچنین همه ی مرزبانان عزیز شعبه دهخدا قزوین ودر تمامی شعبات کنگره ۶۰ عرض میکنم و از خداوند برای این عزیزان خواهان سلامتی و پایداری هستم .
مسافر مقداد سه شنبه 16 مهر 1398 12:35 ب.ظ
خدا قوت به آقا مهدی و بقیه مرزبان های عزیز. من به شخصه قدر دان زحمات و محبتهای شما مرزبان های دلسوز و همچنین آقا موسی ایجنت گرامی هستم.
تبریک به آقا مجتبی بابت این مصاحبه عالی و کامل، خدا قوت
علی لژیون سوم سه شنبه 16 مهر 1398 12:00 ب.ظ
ضمن تبریک این هفته و این جشن بزرگ به همه عزیزان و اعضا کنگره 60 خدا قوت عرض میکنم به اقا مهدی عزیز . اقا محتبی خدا قوت عالی بود .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic