کلام آخر، گفتگو با ایجنت محترم نمایندگی دهخدا، مسافر موسی
شنبه 13 مهر 1398 ساعت 06:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر مقداد | ( نظرات )
هر وقت کلمه کلام آخر را می شنوم، نا خواسته بغض سراغم می آید. اما می خواهم که به خود بگویم که کلام آخر به این معنی نیست که بگوییم و تمام کنیم، بلکه به این معناست که بگوییم و شروع کنیم. به مناسبت هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبانی؛ گفتگوی صمیمانه ای داشتیم با مسافر موسی، ایجنت محترم نمایندگی دهخدا که در ادامه توجه شما را به خواندن این مصاحبه جلب میکنم 

ضمن عرض سلام و احترام، لطفاً خودتان را به رسم کنگره معرفی و اعلام سفر نمائید؟

سلام دوستان موسی هستم یک مسافر، 23 سال تخریب انواع مواد مخدر را داشتم با آنتی ایکس های کوکائین، کراک، شیشه و قرص های روان گردان، 15ماه به استادی آقا کوروش سفر کردم به روش DST و داروی OT، رشته ورزشی شنا و فوتبال، مدت رهایی از مواد 7 سال و 6 ماه و مدت رهایی از سیگار 6 سال.

 

لطفاً سوابق خدمتی تان را درکنگره برایمان بگوئید؟

بعد از رهایی ام، در واحد OT و کلینیک خدمت کردم، هم چنین در ادامه جایگاههای مرزبانی، کمک راهنمایی، کمک راهنمایی لژیون ویلیام، ایجنتی و دستیار دیده بانی را تجربه کرده ام.

 

شما برای بار دوم ایجنت نمایندگی دهخدا شدید، ثمره ی آن در زندگی شخصی تان چیست؟

خدا را شکر می کنم که برای دومین بار این افتخار نصیبم شد تا هم به خودم خدمت کنم و هم در خدمت مسافرین عزیز باشم، در زمان مصرف مواد مخدر هیچ شخصی به من اعتماد نمی کرد. اما به مرور زمان و پس از خدمت در این جایگاه، به شخصی قابل اعتماد در همه ارگان های دولتی و غیر دولتی تبدیل شده ام. هم چنین خدمت در جایگاه ایجنتی باعث شد تا در زندگی شخصی ام به ثبات شخصیتی برسم، صبور شدم و حتی اعتماد به نفس پیدا کنم که از آن برای اجرایی کردن آموزش های کنگره در زندگی ام استفاده کنم.

 


از آنجایی که یک سفر اولی با کلمه ایجنت آشنا نیست، لطفاٌ در مورد شرح وظایف و مسئولیت های ایجنت توضیح دهید؟

همانطور که در جریان هستید، ایجنت رابط بین نمایندگی آکادمی و دهخدا عمل می کند و نیز ناظر بر اجرای دستورات و قوانین در نمایندگی مربوطه می باشد. هم چنین تجربیات شخص ایجنت به عنوان پیش کسوت نمایندگی در اختیار مسافران جهت بهبود عملکرد قرار داده می شود و مسئول لژیون مرزبانی می باشد.

 

در صورت امکان از هدفتان در زندگی برایمان بگوئید و اینکه در آینده چه جایگاهی را در کنگره برای خود تصور می کنید؟

هدف من همیشه این بوده و هست که روش DST را به دنیا معرفی کنم و با توجه به اینکه قبلاً در یکی از کشورهای خارجی زندگی کردم که اعتیاد باعث شد تا موقعیت هایم را از دست بدهم، دوست دارم پس از خدمت به مصرف کنندگان داخل کشور در کشورهای دیگر نیز خدمت کنم تا این روش کشف شده را تا جایی که در توانم هست به همه معرفی کنم. اما در مورد قسمت دوم سؤال تان باید بگویم که من هم مثل همه خدمت گزاران عزیز دوست دارم جایگاههای بالاتری را تجربه کنم. مهندس در این باره جمله زیبایی دارند که می گویند این جایگاه ها هستند که به دنبال اشخاص می باشند نه برعکس. این جایگاه ها با توجه به عملکرد مسافران به افراد داده می شود. من هم بیشتر هدفم این است که در کنگره ماندگار باشم.


اگر بخواهید در این دو دوره ایجنتی خود از یک اتفاق خاص یاد کنید، آن اتفاق کدام است؟

سال اولی که قرار بود این سالن به ما داده بشود، شخص حامی با افراد مصرف کننده به شدت مخالف بود و به هیچ وجه راضی به این کار نبود. اما خوشبختانه در ادامه با دیدن رفتار و عملکرد مسافرینی که در نمایندگی دهخدا مشغول به خدمت هستند نظرشان کامل عوض شد. تغییر نظر ایشان تا جایی که حاضر شده اند به رایگان این مکان را در اختیار ما قرار دهند، یقین من را به کنگره و معجزه های آن قوی تر کرده است و این نشان دهنده این است که ذهنیت انسان ها را به اعتیاد و درمان آن می توان تغییر داد.

 

اگر از شما بخواهم یک خواسته از مسافران و همسفران دهخدا بازگو کنید، آن خواسته چیست؟

من کوچکتر از آنی هستم که از کسی خواسته ای داشته باشم. اما چیزی که در کنگره یاد گرفته ام و خیلی به آن اعتقاد دارم این است که هیچ کس به اندازه خود شخص نمی تواند به خود او کمک کند. ما هم در کنگره نیاز داریم که یک جا و مکان مخصوص برای خودمان داشته باشیم، چرا که هیچ شخصی به غیر از خودمان نمی تواند در سرنوشت و آینده نمایندگی دهخدا نقش داشته باشد. خود اشخاص هستند که فضای درمان و آموزش را برای خودشان فراهم می کنند و این خواسته قلبی من است که مسافران روی پای خودشان بایستند.

 


لطفاٌ در مورد خدمت صادقانه کمی برایمان بگویید؟

سؤال قشنگی است. مشک آن است که خود ببوید، نه آن که عطار بگوید. خدمت صادقانه و خالصانه شامل خدمتی می شود که در آن قلب تو برای همه بتپد، نه فقط برای خودت. در خدمت صادقانه توهین، تهمت، کنایه و خیلی چیز های دیگری وجود دارد که با خدمت صادقانه باید همه این ها را تحمل کنید. چرا که این موارد نیروهای منفی هستند که سر راه هر خدمتگزاری قرار می گیرند. در خدمت خالصانه باید قوانین را رعایت کنید و این باعث می شود که افراد زیادی از شما رنجیده شوند. خدمت صادقانه خدمتی است که با عشق و بدون توقع باشد.

 

و کلام آخر؟

هر وقت کلمه کلام آخر را می شنوم، نا خواسته بغض سراغم می آید. اما می خواهم که به خود بگویم که کلام آخر به این معنی نیست که بگوییم و تمام کنیم، بلکه به این معناست که بگوییم و شروع کنیم. کلام آخر من این است که در سالی که قرار داریم، به هر شکلی که شده است، شروع به راه اندازی ساختمان جدیدی که برایمان در نظر گرفته شده است کنیم. در کنگره هیچ آرزویی جز این ندارم، چرا که این باعث آرامش من نیز می شود. امیدوارم که همه مسافران نمایندگی دهخدا هر روز سرحال تر، شادتر و عالم تر از روز قبل باشند و در آخر بدانند که تمام زحماتی که در کنگره کشیده می شود به این دلیل است تا یک شخص درمان شود و به رهایی برسد که در نهایت خانواده ای خوشحال بشود.

در آخر از مهندس دژاکام و خانواده عزیزشان تشکر می کنم که همچین بستری را فراهم نمودند تا به درمان و حال خوش برسیم. از آقای حکیمی خیلی ممنون هستم که این فرصت را به بنده دادند تا بتوانم روی خودم و هدف شعبه بیشتر کار کنم. از راهنمای عزیزم آقا کوروش خیلی تشکر می کنم و به ایشان جایگاه دیده بانی را تبریک می گویم و انشالله که سال ها سایه شان بالای سر ما باشد.  از خانواده ام تشکر می کنم و از همسفرم ممنون هستم که همیشه من را تحمل کرده اند، امیدوارم که به شکلی عمل کنم که باعث سربلندی اش باشم. از همه مسافران و خدمت گزاران نمایندگی دهخدا نیز تشکر می کنم و در نهایت از شما که باعث شدید این گفتگو شکل بگیرد ممنون هستم.

 

 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفتگو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن ل چهارم امید اقا شنبه 20 مهر 1398 01:28 ق.ظ
سلام وخسته نباشید به همه خدمت گزاران کنگره60

خسته نباشید میگم به اقا موسی که زحمت های زیادی برای این مجموعه میکشه, ارزوی سلامتی برای خودشون وخانواده محترم دارم.
جهان دوشنبه 15 مهر 1398 03:43 ب.ظ
سلام
ممنون از ایجنت محترم
من هم این هفته را به اسیستانت محترم و ایجنت ومرزبانان از صمیم قلب تبریک میگم
انشااله بتونیم گوشه ای از زحمات این عزیزان را جبران کنیم
علی اکبر_لژیون یکم_دهخدا دوشنبه 15 مهر 1398 03:07 ب.ظ
ممنون از ایجنت محترم، مصاحبه ی بسیار زیبایی بود
این هفته رو هم به مرزبانان عزیز و ایجنت محترم تبریک عرض میکنم.
مسافر حمید مهدوی لژیون دوم دهخدا«علی اقا» دوشنبه 15 مهر 1398 03:02 ب.ظ
باعرض سلام وخداقوت خدمت اعضامحترم کنگره. خصوصا شعبه دهخدا... عرض تبریک خدمت ایجنت ؛اسیسانت؛ومرزبانان محترم بابت این دستورجلسه وممنون ازموسی بابت زحمات بی دریق شما ..ممنون ازاقامقداد عزیزوگروه سایت
علی اکبر_لژیون یکم_دهخدا دوشنبه 15 مهر 1398 02:45 ب.ظ
ممنون از ایجنت محترم، مصاحبه ی بسیار زیبایی بود
این هفته رو هم به مرزبانان عزیز و ایجنت محترم تبریک عرض میکنم.
علی_لژیون پنجم(حمیدآقا) یکشنبه 14 مهر 1398 10:39 ب.ظ
خدا قوت به بچه های سایت
مرسی از آقا مقداد بابت سوال های زیبایی که پرسیدند
و ممنون از ایجنت محترم شعبه بابت صحبت های بسیااار زیباشون..
این هفته رو هم به همه ی خدمتگذاران بخصوص به مرزبان های محترم و ایجنت محترم تبریک میگم..
مسافر حمید دهخدا یکشنبه 14 مهر 1398 01:19 ب.ظ
مصاحبه خوبی بود استاد گرامی انشالله جایگاههای بالاتری بدرخشید و خدا قوت به همه عزیزان خدمتگزار
محمد رهجوی آقا رضا یکشنبه 14 مهر 1398 11:05 ق.ظ
از آقا موسی دوست داشتنی و مقداد عزیز بابت این مصاحبه زیبا سپاسگزارم امیدوارم ساختمان جدید خیلی زود شروع به ساخت کند
مسافر جواد نمایندگی کاسپین شنبه 13 مهر 1398 11:09 ب.ظ
این هفته گران قدر بر شما استاد گرامی مبارک و از شما تشکر میکنم بابت تمام خدماتی که دراین راه متحمل میشوید .

مقداد جان عالی بود
وهاب ل.یکم،کاسپین(قزوین) شنبه 13 مهر 1398 10:35 ب.ظ
این روز بزرگ به تمام ایجنتهای محترم، اسیسانتهای محترم، و مرزبانان گرامی شعبه دهخدا تبریک عرض می کنم،
از آقا موسی بابت زحمات بی نظیر و خدمت صادقانه تشکر میکنم و خیلی از استاد گرامی انرژی میگیرم پایدار باشید استاد عزیر
رضا لژیون سوم شنبه 13 مهر 1398 06:21 ب.ظ
تبریک میگم این هفته رو به شما و همسرتون ایشالا که همه با هم بتونیم شعبه جدید رو راه اندازی کنیم با وجود شما هر کاری میشه کرد،موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic