خدمت و رهایی
جمعه 23 آذر 1397 ساعت 10:54 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

گفتگوی صمیمانه ای داشتیم با کمک راهنمای محترم مسافر میثم که توجه شما را به خواندن آن جلب می نمایم .

لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید؟

سلام دوستان میثم هستم یک مسافر. 17 سال تخریب داشتم. آنتی ایکس انواع مواد. روش درمان DST، داروی درمان شربت OT، به کمک راهنمایی آقای عبدالله، رهایی از مواد سه سال و سه ماه. در ادامه سفر نیکوتین داشتم به روش DST، داروی درمان نیکوتین خوراکی مدت سفر 10 ماه، کمک راهنما آقا مسعود.رهایی از بند نیکوتین 2 سال و 11 ماه .

تاکنون چه جایگاه‌های را تجربه نموده‌اید؟

در مورد جایگاه‌های خدمتی در کنگره و به عبارتی خدمت کردن باید بگویم من از جارو کرده، نظافت کردن، نگهبانی نظم و مهمانداری شروع کردم. در سایت خدمت کرده‌ام. دوره دبیری و نگهبانی را چه در جلسات عمومی و چه جلسات خصوصی تجربه کرده‌ام. در سایت خیلی فعال بوده‌ام و البته در OT هم به همین شکل. زمانی که کمک راهنمایی قبول شدم نزدیک به یک هفته بود که در نشریات خدمت می‌کردم. 8 ماه از رهاییم گذشته بود که لژیون تشکیل دادم. من به کمک راهنمایی نیاز داشتم به خاطر این‌که یک خلأ در درمان من بود.

آیا جایگاه‌های خدمتی انسان را پیدا می‌کنند و یا اینکه ما باید برای به دست آوردن جایگاه‌های خدمتی تلاش کنیم؟

طبق آیه شریفه لیس للانسان الا ما سعی میدانیم که انسان چیزی نیست مگر آنکه خودش تلاش کرده و به دست آورده. جایگاه‌های خدمتی به این شکل نیست که من انتخابش کنم. جایگاه‌ها برحسب تلاش‌هایم من را انتخاب می‌کنند. درزمینهٔ درمان اعتیاد هم فقط کوشش و تلاش خودمان هست که می‌تواند ما را از سیاه‌چال و منجلاب بیرون بکشد. کنگره و جایگاه‌های خدمتی آن‌یک بستر هستند که می‌توانید نقاط ضعف خود را پیدا کنید و آن‌ها را بشناسید و برطرفش کنید. نقاط قوت خود را بشناسید و بهترشون کنید. آقای مهندس هم همیشه گفته‌اند که در کائنات هیچ‌چیز رایگان به دست نمی‌آید مگر با تلاش و کوشش خودمان.

سفر اولتان چگونه بود و هنگام رهایی چه حسی داشتید؟

من دفعه اولی که وارد کنگره شدم به خاطر خانواده‌ام این کار را کردم و خواسته‌ای برای درمان نداشتم و لذا نتوانستم نتیجه‌ای بگیرم. دو یا سه ماهی کنگره بودم اما دوام نیاوردم. دفعه دوم که وارد کنگره شدم خواست درونی خودم بود. همه رهایی‌ها را باراهنمایم می‌آمدم آکادمی. ازآنجایی‌که خودم خواسته بودم این خواسته را در درون ذهن خودم به تصویر می‌کشیدم. یک روز از رهایی یکی از برادر لژیونی‌ها برمی‌گشتیم که راهنمایم از یکی از داداش لژیونی‌هایم که تازه رهاشده بود خواست که گل رهایی را بو کند و بگوید چه بویی می‌دهد. او هم گفت بوی زندگی. انگار تازه از مادر متولدشده‌ام و این حس پاکی است که اگر خوب سفرکرده باشید می‌توانید آن را تجربه کنید... اگر سفرت سفر دقیقی باشد حست قابل‌لمس نیست.

خدمت سالم از دیدگاه شما چیست؟

آقای مهندس همیشه گفته‌اند بین خدمت و خیانت به‌اندازه یک مو فاصله است. در خیلی از مواقع که نمی‌توانم بین عمل سالم و عمل به‌ظاهر نیک فرقی قائل بشوم به آخر عمل و نتیجه آن نگاه می‌کنم. اگر این عمل را انجام بدهم آخرش به کجا ختم خواهد شد. این موضوع بستگی مستقیم به میزان دانایی و خرد دارد. دانایی چیزی نیست مگر تشخیص ماهیت خواسته‌ها در هر شکل و لباسی. اگر خدمت آگاهانه و در مسیر صراط مستقیم باشد سازنده است و اگر از روی تقلید و ناآگاهی باشد هم برای خود و هم برای کنگره زیان‌بار خواهد بود. باید در نظر داشت که هیچ‌کس نمی‌تواند به کنگره ضربه بزند مگر کسانی که در داخل کنگره هستند.

 در پیام سفر دوم هم از واژه سخت و هم سهل استفاده شده است. به نظر شما این سختی در سفر دوم چگونه نمود پیدا می‌کند؟

به‌طورقطع سفر اول سخت است. اگر سفر سختی نداشته باشید و به‌راحتی به دست بیاید از دست دادنش هم راحت خواهد بود. اما اگر با کوشش و سختی و تلاش به‌دست‌آمده باشد هیچ‌وقت از دست نخواهد رفت. در سفر دوم لازم است که ما به وادی اول که همان تفکر است توجه داشته باشیم. با تفکر ساختارهای آغاز می‌شود و سختی سفر دوم زمانی اتفاق می‌افتد که ما تفکر درستی برای حل مشکلاتمان نداشته باشیم.

 لذت خدمت در جایگاه کمک راهنمایی برای شما چگونه است؟

وقتی‌که شما شاهد به رهایی رسیدن کسی هستید که با بدترین حال ممکنه به کنگره می‌آید و حالش خوب می‌شود حس لذت‌بخش و دل‌نشینی به شما دست خواهد داد مگر لذتی بالاتر از این داریم؟ این‌ها همه حس است و حس را نمی‌توان با کلمات توضیح داد. تزکیه و پالایش قدم اول سفر دوم است. وقتی در جایگاه کمک راهنمایی هم با مشکلات خود دست‌وپنجه نرم می‌کنید و هم سعی در کمک به رهایی یک انسان دیگری داری و می‌بینی که یک فرد متعادل می‌شود و به تبع آن خانواده و البته جامعه و اینکه یک ارزش نیرومند بشود این لذت را تنها یک کمک راهنما می‌تواند بفهمد. کسی که سی دی خط سوم مهندس را گوش کرده باشد می‌داند که چه‌کاری باید بکند و صد در صد تلاش خواهد کرد تا به جایگاه کمک راهنمایی برسید.

 در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

از آقای مهندس دژکام بنیان کنگره 60 و خانواده محترمشان کمال تشکر و سپاسگزاری رادارم چراکه اگر ایشان نبودند معلوم نبود که من الان در کجا بودم. همچنین از خانواده خودم پدرم و مادرم تشکر می‌کنم که راه کنگره را به من نشان دادند. از راهنمای سیگارم آقا مسعود تشکر می‌کنم. هدیه زندگی من رهایی از سیگار و مواد بود. در حال حاضر خیلی راحت مثل یک فرد عادی دارم زندگی می‌کنم. من بارها سعی کرده بودم سیگار را درمان کنم اما راهش را بلد نبودم و همیشه بعد از نهایتاً 3 هفته مجدداً مصرف می‌کردم ولی در حال حاضر 3 سال است که رهاشده‌ام و باورم نمی‌شود که من مصرف‌کننده سیگار بودم.


تایپ و تنظیم : مسافر علی 

عکس : مسافر روح ا...

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفتگو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مقداد یکشنبه 25 آذر 1397 09:09 ق.ظ
آقا میثم عزیز خدا قوت و خوش به سعادتتون
انشالله که جایگاه های بالاتر رو به زودی تجربه کنید
علی آقا عزیز ممنون و خدا قوت بابت مصاحبه خوبتون
زهرا همسفر میثم لژیون خانم مستانه شنبه 24 آذر 1397 08:02 ب.ظ
اقامیثم صحبت هایتان عالی بود و ارزوی جایگاه های بالاتررابرایتان دارم
میثم رهجوی اقاموسی شنبه 24 آذر 1397 07:58 ب.ظ
میثم عزیزبااینکه اولین باربود میدیدمت ولی انگار سالهاست که تورامیشناسم کنارت بودن حس خیلی خوبی داشت همیشه کنگره ایی بمانی
مسافرمهدی لژیون نهم.دهخداقزوین شنبه 24 آذر 1397 06:07 ب.ظ
همیشه شنیدن حرفهایی که ازدل بیرون میادبلاشک به دل هم مینشیند.استادارزوی سلامتی وسعادت براتون دارم.پایدارباشید
همسفرزهرا لژیون اول شعبه دهخدا شنبه 24 آذر 1397 10:39 ق.ظ
آقا میثم عالی بود خیلی لذت بردم امیدوارم جایگاههای بالاتری را تجربه کنید و همچنین در کنگره پایدار و موفق باشید.خدا قوت به خدمت گزاران سایت
شنبه 24 آذر 1397 10:25 ق.ظ
خیلی خوشحال شدیم که درکنار شما بودیم امیدوارم جیگاه های بالاتر رو تجربه کنید خداقوت به علی اقا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic