جلسه عمومی مسافران وهمسفران نمایندگی دهخدا
پنجشنبه 29 فروردین 1398 ساعت 06:19 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر علی | ( نظرات )

 
جلسه هفتم ازدوره پنجم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی دهخدا در روز پنجشنبه، مورخ 98/01/29با دستور جلسه "وادی هشتم و تأثیر آن روی من" با استادی کمک راهنمای محترم مسافر حمید، نگهبانی مسافر سعید و دبیری  مسافر اصغر رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

در ادامه جشن تولد سومین سال رهایی کمک راهنمای محترم مسافر امیر باشکوه تمام برگزار شد.


خلاصه سخنان استاد : 

خوشحالم که در این شعبه حضور دارم و امیدوارم که تا این لحظه از  سال جدید به همه عزیزان خوش گذشته باشد. دستور جلسه در مورد وادی هشتم است. می‌دانیم که وادی هشتم در مورد حرکت کردن است همان‌طور که از تیتر وادی پیداست. حرکت کردن، با توجه به اختیاری که به انسان داده‌شده است. وقتی انسان شروع به حرکت می‌کند خواسته یا ناخواسته در دوراهی‌هایی قرار می‌گیرد و در چنین زمانی است که با اختیاری که به انسان داده‌شده است باید یک‌راه را انتخاب کند حالا این راه می‌تواند راه فسق و فجور باشد و یا راه تقوی. بنا بر انتخاب‌هایی که انجام می‌دهیم زندگی ما شکل می‌گیرد و در هرجایی که هستیم این موضوع به انتخاب‌هایی برمی‌گردد که درگذشته داشته‌ایم و اگر خدای‌ناکرده از جایگاه فعلی خود راضی نیستیم باید به خودمان نگاه کنیم و نه عوامل بیرونی؛چراکه همان‌طور که گفتم انتخاب با ما بوده است و هیچ جبری در کار نیست.

 نخستین مرحله درحرکت مشخص شدن خواسته است و اینکه من بدانم که به دنبال چه چیزی هستم. متأسفانه اگر خواسته‌ای نداشته باشیم، ناگزیر هدفی نخواهیم داشت. هر هدفی اگر کامل مشخص نشده باشد رسیدن به آن خیلی سخت است؛ نکته‌ای که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که می‌بایست خواسته‌ای که تعیین کرده‌ایم را همیشه با خودمان مرور کنیم. من در زمان سفر اولم همواره در دعاهای کنگره رهایی از بند اعتیاد را آرزو می‌کردم. البته باید دانست که قبل از حرکت باید تفکر کرد و یک نقشه راهی را تبیین نمود وهمان طور که میدانیم نقشه‌ای که راه به عقب نداشته باشد و به‌راحتی از هدفمان بازنگردیم. 

بعد از مشخص شدن خواسته باید برای رسیدن به آن تلاش نمود. در طول حرکت برای رسیدن به هدف باید مراقبه داشت؛ مراقبت از هدفی که تعیین کرده‌ایم. به‌طور مثال در سفر اول در هر پله‌ای هستید، مهم نیست، بلکه آنچه اهمیت دارد این است که از این پله مراقبت کنید و بدانید که هرچقدر تمرکز داشته باشیم و حرکتمان بهتر باشد نتیجه بهتری خواهیم گرفت. در مسیر راه حرکت هم باید در نظر داشت که خیلی نیازی نیست به جزییات راه بپردازیم. نمی‌گوییم جزییات راه مهم نیست. مهم هست؛ ولی زمانی که به آن‌ها می‌رسیم اهمیت پیدا می‌کند. فرض کنیم می‌خواهیم به چالوس برویم؛ وقتی حرکت می‌کنیم نباید به این فکر کنیم که در پیچ دهم باید به سمت راست و یا چپ بپیچیم؛ این فکر زائدی است که انرژی ما را می‌گیرد و نمی‌گذارد که به هدفمان برسیم.

اما در مورد قسمت دوم دستور جلسه که تولد کمک راهنمای محترم امیر آقا است. من به ایشان و همه اعضای این شعبه، خدمتگزاران، ایجنت محترم و همسفران ایشان تبریک میگویم و خیلی خوشحالم از اینکه ایشان در حال حاضر شال کمک راهنمایی دارند و از خدمتگزاران کنگره 60 هستند.

آقای مهندس گفته‌اند که من هر خواسته‌ای که داشته‌ام به آن رسیده‌ام و می‌دانم که همین الآن چه خواسته‌ای دارم. متأسفانه بسیاری از ما نمی‌دانیم که چه خواسته‌ای داریم. من یادم هست که امیر آقا با تمام مشکلاتی که در سفر اول داشتند هیچ‌وقت کوتاه نیامدند و همیشه درخواسته‌ای که داشتند پافشاری کردند. در دوره آمادگی برای امتحان کمک راهنمایی همیشه از من در مورد موضوعات مختلف سؤال می‌کردند و واقعاً خودجوش بودند. من برای امیر آقا کاری نکرده‌ام. به هر هدفی و هر جایگاهی که رسیده‌اند تلاش و کوشش خودشان بود. هرگز در طول سفر اول و زمانی که برای کمک راهنمایی آماده می‌شدند با وجود مشکلاتی که داشتند گله‌ای نکردند. امیدوارم که در مسیری که هست پایدار باشند کما اینکه بوده‌اند؛ و در پایان به کمک راهنمای هم‌سفرشان تبریک می‌گویم و امیدوارم که هم‌سفرشان بتوانند شال کمک راهنمایی را به دست بیاورند.از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم که صحبت‌های من را شنیدید.

اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان امیر هستم کمک راهنما یک مسافر، با 20 سال تخریب وارد کنگره شدم، روش درمان DST، داروی درمان شربت OT، ورزش در کنگره کوهنوردی و شنا، راهنمای عزیزم حمید آقا، رهایی سه سال و رهایی از سیگار دو سال.

آرزوی مسافر:

بعضی از آرزوها هستند که تحقق آن‌ها بستگی  به تلاش و کوشش دیگران دارد. از صمیم قلبم آرزو می‌کنم هم‌سفرم به جایگاه کمک راهنمایی برسند.

سخنان مسافر:

قبل از هر چیز از اینکه حمید آقا قبول زحمت کردند و در جشن خودشان شرکت کردند نهایت تشکر رادارم. به نظر من با کلام و اهدای پاکت نمی‌توان از راهنما تشکر کرد. من یک مشکل بزرگی را در سفرم داشتم که اگر کمک‌های راهنمایم نبود نمی‌توانستم از آن عبور کنم و شاید الآن در جمع شما دوستان حضور نداشتم. این‌که در کنار شما دوستان حال خوش را تجربه می‌کنم فقط و فقط مرهون راهنمای عزیزم حمید آقا هست و خواهد بود. ایشان باراهنمایی‌ها و مشاوره‌هایشان باعث شدند که من در کنگره ماندگار باشم. درمان سیگار هم برای من خیلی سخت بود و کمک ایشان باعث شد که بتوانم اعتیاد به سیگار را هم در کنار موادم درمان کنم.

من در زمان مصرف پس از مصرف شیشه با پسرم ماهان که اینجا حضور دارند بازی می‌کردم و پیش خودم فکر می‌کردم که چقدر پدر مهربانی هستم و لذت می‌بردم؛ اما الآن بعد از رهایی با دیدن ماهان و بازی کردن با دخترم رها، لذت بی‌شائبه‌ای می‌برم که اصلاً قابل‌بیان نیست و همه این‌ها را مدیون کنگره هستم و در پایان از آقای مهندس، مجموعه کنگره 60، حمید آقای عزیزم،ایجنت محترم شعبه و راهنمای هم‌سفرم خانم مریم و هم‌سفرم تشکر می‌کنم که باعث شدند این حال خوش برای من رقم بخورد.

سخنان راهنمای هم‌سفر خانم مریم :

من ضمن تشکر از همه عزیزان این روز قشنگ را به آقای مهندس، ایجنت محترم شعبه و کمک راهنمای محترم حمید آقا تبریک می‌گویم. خانم معصومه زمانی که وارد کنگره شدند به خاطر مشکلاتی که داشتند اوایل خیلی خوب نمی‌توانستند در کنگره و لژیون حضورداشته باشند. ایشان هیچ‌وقت از مسافرشان شکایتی نداشتند و همیشه خیلی پرانرژی و شاد، از مسافرشان راضی بودند. به‌هرحال امیدوارم که امسال در امتحان کمک راهنمایی شرکت کنند و شال کمک راهنمایی را دریافت کنند و از خداوند می‌خواهم که زندگی‌شان همیشه توأم با آرامش باشد.

سخنان هم‌سفر مسافر خانم معصومه:

سلام دوستان معصومه هستم یک هم‌سفر. از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم کردند که ما به رهایی برسیم. از کمک راهنمای مسافرم حمید آقا تشکر می‌کنم و همچنین کمک راهنمای خوبم خانم مریم و از همه شما عزیزان سپاسگزارم که در جشن ما شرکت کردید.

سخنان ماهان هم‌سفر مسافر:

سلام دوستان ماهان هستم یک هم‌سفر. از کمک راهنمای پدرم حمید آقا تشکر می‌کنم که کمک کردند تا پدرم به این جایگاه برسند و البته از خانم مریم کمک راهنمای مادرم هم نهایت تشکر و سپاسگزاری رادارم.


عکس:مسافر مجتبی 

تایپ و تنظیم : مسافر علی Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جلسات عمومی-پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا _ لژیون پنجم شنبه 31 فروردین 1398 07:35 ب.ظ
از سخنان راهنمای گرامی حمید آقاخیلی استفاده کردم. آرزوی آزادمردی امیر آقا رو دارم.
محمد لژیون پنجم جمعه 30 فروردین 1398 07:14 ب.ظ
واقعا از سخنان استاد انرژی گرفتم مشکل منم اینه ک تو اینده چ اتفاقی برام میفته و همش ب فکر ایندم ب قول استاد باید در لحظه زندگی کنیم و همه حواسمون ب پله ای باشه ک الان توشیم..
مسافر وهاب لژیون یکم جمعه 30 فروردین 1398 07:35 ق.ظ
تولد سه سال رهایی امیر آقا را خدمت کمک راهنمای محترم حمید آقا وتمام اعضای کنگره ۶۰ تبریک می گوییم
محمدرهجوی حمیدآقا جمعه 30 فروردین 1398 12:29 ق.ظ
تبریک خدمت راهنمای عزیزم وهمچنین دوست خوبم امیرجان امیدوارم همیشه موفق وپیروزباشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو